Sada Eesti mõtet. Vaino Vahing kinnipanemisest ({{commentsTotal}})

Foto: PM/Scanpix

Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme. Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. Kirjalikult avaldab mõtted ERR kultuuriportaal.

Vaino Vahing:

„Täna me sind kinni ei pane.”

Urmas Vadi: "Nii ütleb Vaino Vahingu näidendis Suvekool isa tegelaskuju oma pojale. Selgituseks olgu öeldud, et poeg hakkas märatsema ja siis ta pandigi aita kinni. Aga nüüd lubab isa, et täna me sind kinni ei pane.

Vahing on ise andnud selgitusi selle kohta. Nimelt oli tal hirm, et tema isa teda täiskasvanud mehena võiks sinna kinni panna, ka ait ja selle uksed olid võimsad, oleks kinni saanud panna küll. Nii arutles Vaino Vahing.

Aga miks Vahingul selline hirm tekkis? Eks ikka sellepärast, et kui ta maale vanematele külla läks, siis ta hakkas spiilima ehk maakeeli segast juttu ajama ehk hullu panema. Tal oli kartus, et ehk ei saa isa sellest spiilist aru ja paneb Vahingu aita luku taha.

Tänapäeval on aitade asemel haiglad. Aga kuidas oli vanasti? On üsna tõenäoline, et maakohtades, kus polnud haiglaid, aga märatsejaid ikka leidus, siis pandigi need inimesed aita kinni. Jah, hulludel pole olnud kerge kunagi."

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtteid loevad Helgi Erilaid ja Kaja Kärner. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: