Tartus algas Poola-Eesti kammermuusika festival "Varssavi kevad"

Tartus sai täna alguse esimene Poola ja Eesti ühine kammermuusika festival "Varssavi kevad", kus kõlab mõlema riigi heliloojate looming.

Festivaliks saabus Eestisse paarkümmend Poola muusikut, heliloojat ja muusikatudengit, kes festivalil ka Eesti muusikutega koos musitseerivad.

Lisaks kontsertidele Tartus ja Tallinnas korraldatakse nädalavahetuse jooksul muusikute meistrikursused ning avatakse näitus legendaarsest Poola muusikafestivalist "Varssavi sügis".

Festivali korraldavad üheskoos Poola Fryderyk Chopini Muusikaülikool ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

"Meil on võimalus tutvustada oma muusika Eesti publikule, inimestele ja õpilastele, mis on väga tore, sest nad ilmselt ei tunne Poola muusikat nii hästi. Me ei tunne ka Eesti muusikat ja on väga hea siin kuulata heliloojaid nagu Eller ja Tubin," rääkis Chopini Muusikaülikooli viiuldaja Jakub Jakowicz "Aktuaalsele kaamerale".

"Meie oleme hästi valmis oma teostega ja poolakad on ka teinud väga head tööd, milles ma täna veendusin. Tulebki Poola pianist, mängib siin Ester Mägi klarnetisonaati meie klarnetistiga ja mängib meie tšellisti ja pianistiga. Kanname ette poola heliloojate loomingut ja poolakat siis vastavalt meie loomingut," rääkis EMTA kammermuusika professor ja instrumentaalkammermuusika keskuse juhataja Marje Lohuaru.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: