Arvustus. Kimbra: Uus-Meremaa, LA, NYC, Kilingi-Nõmme? ({{commentsTotal}})

Kimbra
Kimbra Autor/allikas: Scanpix

Uus plaat

Kimbra

"Primal Heart" (Warner)

7/10

 

Kimbra puhul on kolm asja, millest ei pääseta kunagi üle. Esiteks see, et ta on sündinud Uus-Meremaal. No mis teha, aga Uus-Meremaalt on teekond Londonisse või New Yorki siiski lühem kui Kilingi-Nõmmelt. Teiseks kiputakse Kimbrat selles kontekstis sageli võrdlema teise uusmeremaalanna Lordega. Liisi Koikson ja Ants Laaneots on mõlemad Kilingi-Nõmmelt, aga mida meil selle infoga peale hakata? Kolmas fakt on see, mille järgi enamik Kimbra nime ära õppisid: Gotye singel "Somebody That I Used To Know", kus althüpanud Austraalia naislauljat kutsuti asendama Kimbra. Nagu selle järel ilmunud plaat näitas, väärib ta siiski enamat ühe loo taustalauluga seostamist. Keegi ei sünni taustakeppijaks

"Primal Heart" on Kimbra kolmas plaat 2011. aasta debüüdi "Vows" ning 2014. aasta albumi "The Golden Echo" järel. Kimbrat hakati kohe võrdlema muuhulgas Björki ja Prince´iga, ehkki mulle isiklikult jäävad need võrdlused pisut kaugelt otsituks. "Vows" oli oma ajas suurepärane plaat tollal vaid 21-aastaselt lauljalt, kes oli hilisteismelisena kolinud Uus-Meremaalt Austraaliasse. "The Golden Echo" sündis juba Los Angelesis elades ning uusim album "Primal Heart" on sündinud pärast järjekordset kolimist, seekord New Yorki.

Kimbra lugusid iseloomustavad võrdlemisi pikad elektroonilised introd. "The Golden Echo" oli debüüdist eksperimentaalselt elektroonilisem, siis uus plaat on juba lihvitum ja vähem nurgeline. Björki siin eriti ei kuule, küll aga ehk Florence + The Machine'i ning St Vincenti, mingil määral ehk ka sõbrannat Janelle Monaed. Üks plaadi põhiprodutsent on John Congleton, päris mitmete St Vincenti (nagu ka näiteks Goldfrappi, Future Islandsi jpt) lugudega seotud mees.

Tulemuseks on korralik pop-plaat, mille eredaimad lood on "Like They Do On The TV" (vaadake alt videot) või "Everybody Knows". Plaadiga on mõnevõrra tegelenud ka Skrillex, kelle näpud on seotud FIFA jalgpallimängu helitaustapalaga "Top Of The World". Lauludest leiab kilde #metoo, kolimise, suurekskasvamise ja kõige ootuspärase teemal, kuid see ei otsusta asja. Kokkuvõttes jääb plaadi hinges või energias millestki puudu, see ei tõuse harilikust lihvitud popist kuigi palju kõrgemale – sama produtsendi mullune St. Vincenti album jäi märksa enam meelde. Võib-olla tuleb pideva kolimise asemel kasuks paikseks jääda ja kindlama käega järgmist plaati teha. 

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: