Tippsaksofonist Bob Mintzer: armastan mängida väikestes bändides

Sel nädalavahetusel on Tallinnas üks maailma tippsaksofoniste Bob Mintzer, kes annab kontserdi koos Estonian Dream Big Bandiga.

Mitmete Grammydega pärjatud Mintzeri fenomen seisneb just bigbändi kõla, ettekande intensiivsuse ja stiilivabaduse tõstmises erilisele tasemele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma mängin saksofoni, olen helilooja, arranžeerija ja õpetan. Ma armastan mängida ka väikestes bändides, sest seal on saksofonistina rohkem vabadust ja mänguruumi. Bigbändis sa oled üks 14 puhkpillimängijast, sa pead teistega arvestama ja su sooloaeg on märksa väiksem. Aga helilooja ja arranžeerijana ma armastan kõiki neid värve ja valikuid," kommenteeris Mintzer.

Bob Mintzer on muusik, keda hinnatakse maailmalavadel väga kõrgelt. Yellowjackets koosseisus on Mintzerile omistatud Grammy auhind kahes kategoorias – parima jazz-fusionesituse ja instrumentaalse R&B eest. 

Bob Mintzer on musitseerinud koos džässimaailma suurkujudega, sümfooniaorkestritega ja ka maailmakuulsa rokkansambliga Queen. "Inimesed on inimesed. Mõned inimesed on vaiksemad, mõned jällegi elavamad. Ma pean ütlema, need muusikud on väga entusiastlikud, nad mängivad emotsiooni, energia ja tundega. Ma naudin seda," ütles ta.

Eestlasi ei pea ta aga sugugi külmaks rahvaks, vaid vastupidi. Mintzer loodab, et saab sel nädalavahetusel ka kohalike inimeste, vaatamisväärsuste ja muusikaga lähemalt tutvust teha.

Bob Mintzeri kontsert kõlab pühapäeval kell 19 Tallinnas Vene Teatris. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: