Draamateater hindab väikest saali ning teatrihoone treppe ohtlikeks ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Draamateater hindab väikese saali ja teatrihoone treppide seisukorda ohuks inimeste tervisele ning taotleb riigilt vajalike remonditööde tegemiseks üle 200 000 euro.

Teatri juht Rein Oja sõnas, et väikese saali põhiliseks probleemiks on selle puudulik ventilatsioonisüsteem, mis vajaks ümberehitamist. Pikas perspektiivis võib see tema sõnul kujutada ohtu ka inimeste elule, palavate ilmadega on nii mõnigi teatrikülaline seal minestanud.

"Suviti läheb väikeses saalis kohutavalt palavaks, õhk saab otsa ning seal on suhteliselt võimatu mängida. Seal ei ole kahjuks ka aknaid, mida lahti hoida, et tuult tekitada," lausus Oja.

Oja sõnas, et ventilatsioon on väikeses saalis olnud kehv juba sellest ajast saati kui saal ehitati. Teater taotleb kultuuriministeeriumilt väikese saali kapitaalremondiks 2020. aastal 120 000 eurot.

Ka hoone treppide seisukorda hindab teater terviseohtlikuks. Taotluses seisab, et kuna osa teatrihoone trepiastmetest on olnud aktiivses kasutuses jube üle sajandi, siis on osa astmeid kriitiliselt kulunud ja osa trepimarsside toestus vajunud. Draamateatri poolt on tellitud maja treppide seisukorra hindamiseks ka ekspertiis, mis hindas osa treppide seisukorda eluohtlikuks.

"Need trepid paistavad läbi. Praegu veel konkreetselt ohtu ei ole, aga kui nii jätame, siis varsti on," ütles Oja.

Teatrihoone trepimarsside ja -astmete kapitaalremondiks taotleb teater 2020. aastaks 82 000 eurot.

Lisaks taotleb teater 15 000 eurot välisuste väljavahetamiseks. "Ukse lengid on mädanenud ja on aja küsimus, millal uksed eest kukuvad," seisab taotluses.

Kultuuriministeeriumi valitsemisala asutuste, mida ei halda Riigi Kinnisvara Aktsiaselts, remondivajaduste katmiseks on riigi eelarvestrateegiast aastateks 2019-2022 eraldatud kaks miljonit eurot. Asutustel on aega maikuu lõpuni oma remondivajadused kaardistada ning kultuuriministeeriumile esitada.

Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus sõnas, et kuna ministeerium pole taotlusi veel analüüsinud, siis on veel ka liiga vara kommenteerida, milliste asutuste vahel kaks miljonit eurot jaotatakse. See peaks selguma sügiseks.

Kompus toonitas, et kultuuriministeeriumi hoiab pidevalt kätt pulsil oma haldusala asutuste vajadustel. Kui draamateater praegusest meetmest abi ei saa, siis on Kompuse sõnul võimalus teema uuesti tõstatada sügisestel riigieelarve läbirääkimistel.

Ühekordseks vajaduste katmiseks mõeldud remondirahale oleks õigus kokku 31 asutusel. Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: