Näitus otsib vastust Katariina kiriku põranda alla maetud mehe kohta

Tallinna vanalinnas Katariina kirikus teisipäeval avatud näituse "Skelett nr 4" sünnihetk ulatub vähemalt viie sajandi taha, kui kiriku põranda alla maeti üks oma aja kohta ütlemata pikk mees. Nüüd otsitakse vastust küsimusele, kes ta oli.

Kümme aastat pärast väljakaevamist pappkastis lebanud säilmed jõuavad tänu kunstnikegrupile taas rahupaika, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kuna me skelettide asemel leidsime klassikalised pealuu ja mitte sääre, vaid reiekondid, siis Kersti Laanmaa lisas klassikalist luustiku osa ehk roideid. Keraamiliselt mõistagi," rääkis keraamik Eero Kotli.

Näituse vormis matusetseremoonia algas teisipäeval ning sellest saab osa võtta suve lõpuni.

"Meie eesmärk on tegelikult see, et need skeletid, mis siit kümme aastat tagasi arheoloogilistel kaevamistel maapinnale jäid, saaksid oma rahu tagasi," ütles Kotli.

Lisaks kunstnikele on Katariina kiriku saladusse pühendatud ka ajaloolased ja ajalookirjutajad, kes pakkusid välja seitse lugu kiriku põranda alt leitud salapärase mehe kohta.

"Need on kõik siin neljal lugemispuldil valmis kirjutatud ja viies vihik on selleks, et igaüks, kes siin kaasa mõtleb meiega, võib täita kas töövihikus lüngad või kirjutada ise loo, et mis võis tähendada, et oli üks pikk mees, kes maeti kiriku põranda alla ja kes miskipärast 500 aastat hiljem oli külili," selgitas Kotli.

Näitust "Skelett nr 4" saadab Ariel Lagle kirjutatud "Reekviem unustatud luudele", mille esiettekanne toimus teisipäeva õhtul Katariina kirikus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: