Gümnasistid portreteerivad ERM-i püstitatud näitusega noorte elu 90ndatel

Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi noored panid Eesti Rahva Muuseumis püsti näituse "Õitsev (aju)vabadus", mis heidab pilgu 1990ndate aastate noorte igapäevaellu. Näiteks saab meenutada tollast poekaupa, riietust ja telesaateid.

Tšekiraamatud, telefoniputkad ja Mehukatti on vaid mõned nendest asjadest, mis küll 90ndate noorte elus üsna tavalised olid, kuid tänapäeva noortele kaugeks jäävad. Et tollaste noorte elust autentset pilti ette saada, lugesid näituse kureerinud üheksa õpilast vanu ajalehti, tegid intervjuusid ja uurisid arhiivimaterjale.

"Mis meie otsitud infost meid üllatas oli võib-olla see, kuidas tollaste noorte see mõtteviis ja nende mõtteviis ka tänapäeval, kus nad enam noored ei ole, oli niivõrd erinev praegusest. Kuidagi selline isetegemise jõud väga innustas neid ja ma arvan, et see inpsireeris meid," kommenteeris Hugo Treffneri gümnaasiumi 11. klassi õpilane, näituse kuraator Olivia Raudsik.

Näituse kureerinud õpilaste arvates on praegu võrreldes paari-kolmekümne aasta taguse ajaga noorte elus palju rohkem reegleid ja raamistusi. Samas leiavad nad, ilmselt seepärast ka üheksakümnendatel palju pööraseid asju ette võeti.

"Näiteks üks meie jaoks naljakas lugu, mis välja tuli, et kui mindi Soome, siis poisid tahtsid tuua endale sealt lõhnakuuse, aga selle asemel, et tuua uus, osteti hoopis kasutatud, ja selle üle oldi väga uhked," muheles teine näituse kuraator, samuti Hugo Treffneri gümnaasiumi 11. klassi õpilane Katri Kõva.

Näitust saab Eesti Rahva Muuseumis külastada 14. oktoobrini.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: