Kontserdisari "Teekond" viib muusikalisele ringreisile mööda Eesti raudteid ({{commentsTotal}})

Haapsalu raudteejaam
Haapsalu raudteejaam Autor/allikas: Priit Luts/ERR

4.-8. juulini toimub üle-eestiline kontserdituur "Teekond", mis täidab muusikaga raudteejaamad üle Eesti. Puhkpillikvintetid Estica ja Vanemuise Kvintett annavad kokku 14 kontserti, kus tuleb esitamisele Eesti muusika, sealhulgas Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks loodud uudislooming.

"Ootamatutes kohtades on laval kaks Eesti professionaalset puhkpillikvintetti, kes esitavad Eesti Vabariigi 100. juubeliks loodud uudisteoseid," rääkis Eesti Interpreetide Liidu liige ja Vanemuise Kvinteti esindaja Marie Jaksman.

Ühe uudisteosena saab kuulda Pärt Uusbergi regilauludest inspireeritud lugu "Aegade tagant kostub…".

"Mul oli tegelikult ammune soov kirjutada midagi puhkpillikvintetile. Nii sündiski kuueosaline tsükkel, kus proovisin läbi regilaulu seadete tuua välja puhkpillikvinteti omapärase koosluse kõla ilu," sõnas helilooja Pärt Uusberg.

Liina Sumera on loonud "Teekonna" jaoks oma esimese puhkpillikvinteti. "Teekonna" kontsertide alguses ja lõpus kõlab Liisa Hirschi loodud oopus, mis on kirjutatud kümnele puhkpillile.

"Teekond" algab kontsert-etendusega 4. juulil Tallinn-Väike depoos ja lõpeb 8. juulil Valga raudteejaamas, kus astuvad üles mõlemad puhkpillikvintetid.  Koos muusikutega on laval koreograaf Krista Köster ja tantsija Silver Soorsk. 5.-7. juulini annavad kvintetid eraldiseisvalt kontserte Haapsalus, Ristil, Vaivaral, Kadrinas, Karusel, Raplas, Türil, Elvas, Viljandis, Tartus, Keilas ja Tapal.

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: