Arvustus. Noored peorikkujad Kiiora ({{commentsTotal}})

Kiiora
Kiiora Autor/allikas: facebook.com/ansambelkiiora

Uus plaat

Kiiora

"Rääräüss" (Clockwork Studios)

10/10

Siin on kolm noort setut koos, kes hoolega laulavad, mis neile aga pähe tuleb ja silma alla jäänud.

Nagu õiges rahvalaulus peabki.

Olla üsna vähene hulk inimesi, kes endaga räägivad. Või asjadega. Umbes, et ütleb kartulipotile: ma panen su siia korraks hingama.

Veel vähem olla neid, kes omaette laulavad. Ükskõik, mida. Kas siis mõnda tuntud ja teada lööklaulu või teevad käigu pealt. Umbes: kõrval kohisemas mets, minul jalga hõõrub kets. Täiesti tundmatul viisil, seejuures.

Olevat vana rändrahvaste komme, et mitte sadulast maha kukkuda. Kuna setude päritolu on hämar ja vähemalt üks mees kahtlustab peeglisse vaadates teatud seost peninukkide ja koerakoonlastega, pole imestada, kui setud käigult laulu teevad. Pikalt ja venivalt, kõlagu üle kogu stepi. Ise märkamata. Kui keegi teie kõrval hajameelselt ümiseb, ju ta ikka meie kandist peri võiss olla.

Nojah, setudel on ka kole komme kogu aeg oma jutuga eiteakuhu kalduda.

Niisiis, plaadist.

Ah, mis, noortest endist.

See vokaalinstrumentaalansambel rikuks iga peo ära.

Kui peo all mõistetakse pikka lauda rohke viinaga ja surmigavate juttudega spordist ja poliitikast. Mis lõpeb alati tüli, tüdimuse ja piinlikkusega. Onu Eldur ei saanud jälle juttu jätta juhtimata Mart Laari inimvaenulikule maaelupoliitikale pluss muud külmrelvad.

Vaat, tõmbaks vennad Leimad ja neiu Jürison oma laulud käima, kohe teine minek.

Nende kärtsud rahvalaulud, valsid ja muud reinlendrid teeksid umbes järgmist, arvab teie alandlik.

Kõigepealt hakkavad naistel jalad õõtsuma. Mis kehakeeles tähendab Hjalmar Söderbergi sõnadega midagi sinnakanti: sa oled vist hea poiss... kas tahad minuga mängida?

Kõige tuimem, tuhmim, ei iial tantsimisest midagi teadnud karu märkab omagi tagumisi käppi tasa tatsumas. Nii vinge viiul ja korts on siin peal, imeilusast helüst kõnelemata, et läheb ikka töll liikuma küll.

Ehk rajult ja mõnusalt tantsuks. Tont selle viinaga... ega see kartulisalat nüüd nii kähku ka hukku... ja üleüldse, millal sa jälle kord niisugust hingeminevat kärtsu tramburaid kuuled? Mehed, naised, peale!

Ongi onu Eldur üksi, sest kõik lasevad aga rõõmsalt tantsu, kes mõistab kiilt, laulab veel kaasa ka ja tavaline igav süldipidu rikutud.

Ehk siis mina olin kuulates küll koletus vaimustuses ja annan tuimalt plaadile 10 punkti.

Olgu peale, et jälle tuleb jutt korruptsioonist, sest ma olen ise setu ja loomulikult hoian hõimlaste poole. Aga, mul on ikka õigus ka!  

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: