Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Saarlased kinkisid Eestile tantsupeo "Tuhande tunde saar"

{{1528542420000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Laupäeval toimus 46. tantsupidu "Tuhande tunde saar", mis on Saare maakonna rahvatantsijate kingitus Eestile.

Saarlases on peidus tunnetevägi ja alati ei peegeldu emotsioonid saarlase näos, vaid hinges ja sügaval südames. Tantsuvägi viis kõik ühisel saare tantsupeol kokku armastuse väega, austusega oma kodusaare ja inimeste vastu.

Peo tegi eriliseks 2017. aastal toimunud tantsuloome konkursile "Saarlane tantsib" laekunud tantsude seadmine tantsumurule. Konkursile laekunud 33 tantsust nägi peol üheksat tantsu. Iga tants oli kingitus.

Lisaks oli saarlaste tantsupidu veel mitme asja poolest varasematega võrreldes erilisem.

"Juba seepärast, et meil on sel aastal esmakordselt peol mudilased, ja eriline ka selle poolest, et meil oli eelmisel aastal saarlaste tantsuloome konkurss ja meie tantsuloojad kirjutasid tantse ja sealt valiti välja parimad. Need on ka siin esitlusel," rääkis tantsupeo korraldaja Krista Lember.

"Ja mille poolest ta on veel eriline, et meil pole tantsupeol kunagi nii palju inimesi olnud - 1375 tantsijat ja 50 juhendajat. Numbri teeb suuremaks kindlasti mudilasrühmade juurdetulek, aga rahvatants on Saare maakonnas väga populaarne. Meil on väga palju rühmi koolides ja just gümnaasiumites. Võiks öelda, et meie gümnaasiumid on tantsugümnaasiumid," lisas ta.

Tantsumurul nägi tantse, mis avasid saarlaste olemust, väge ja hinge, rõõme, huumorit, igapäevaelu, saarlase armastust mere, looduse, inimese, elu ja toimetamiste vastu, saarlase igatsust, unistusi ja suurt südant.

Tegemist ei olnud igaaastase tantsupeoga. Saare maakonnas väärindatakse oma pidusid iga kolme aasta järel, mis on paras aeg koguda mõtteid ja leida uusi tantse.

Toimetaja: Rutt Ernits, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: