Kiri Justin Bieberi emale ({{commentsTotal}})

Kanada Laulja Shawn Mendes
Kanada Laulja Shawn Mendes Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Uus plaat

Shawn Mendes

"Shawn Mendes"

Island 2018

4/10

 

Kallis Pattie,

 

Loodan et Sinul ja Justinil on kõik hästi. Meil on olnud kiired päevad – nagu Sa tead, siis Shawni plaat tuli mai lõpus välja ja me kõik olime väga elevil. Ameerikas müüdi seda oma kakssada tuhat tükki ja see läks Billboardi tabelis esimeseks ja Kanadas muidugi ka. See muidugi pole nii palju, kui Sinu Justini eelmine plaat "Purpose", aga me olime Shawni üle üliuhked! Shawn käis pärast veel James Cordeni telesaates ja seal oli olnud sada tüdrukut ukse juures teda ootamas, aga tead väga hästi, millest ma räägin. Kuidas üldse Justini uus plaat edeneb, me kõik ootame seda juba pikisilmi?!

Aga tegelikult üks asi mind solvas ka eile. Käisin eile Torontos ühes poutine´i-kohvikus ja kui seal tuli parajasti Shawni "In My Blood", siis ma olin kohutavalt õnnelik ja küsisin ettekandjalt, kuidas talle see lugu meeldib. Ja siis ta ütles mulle imeliku aktsendiga, et ta sellist "justinbieberi-värki" ei kuula ja isegi tema kodus, Eestis, ainult naerdakse selle üle. Ma siis küsisin, et mis moodi seal Eestis naerdakse ja ta luges mulle mingist lehest (jube totaka nimega, ööörrr), et Shawn olevat "vannituppa vedelema jäänud seebitükist nikerdatud vaese mehe Justini Bieberi ja Ed Sheerani järglane". Ja et "lugude üheülbaline inin peaks rõõmustama kõiki liftimuusika austajaid"!

Sa tead, et ma olen rahulik inimene, aga ma ei saaks isegi vihastada sellise asja peale, mis nii ilmselgelt pole tõsi. See on Shawnil ikkagi juba kolmas plaat ja ta on palju täiskasvanulikum, ei ole enam 17 nagu esimese plaadi ajal. Ja siin on tema isiklikke kogemusi ärevuse ja teiste muredega. Sa tead väga hästi, millest ma räägin, Justin oli ju vist 16 esimese plaadi ilmumise ajal. Alati tuleb kuskilt urust välja keegi mürkipritsiv tatt, kes peab kõike ilusat maasse tampima. Mida nad siis tahavad? Kas siis keegi ei või teha rahulikke laule ilusatest asjadest? Kas peab alati röökima ja verega üle valama, et "kunst" oleks? Shawn on alati viisakalt riides ja käitub ilusti, ta ei ole paha poiss. Iseenesest on Justini ja Ediga võrdlemine puhtalt auasi.

Aga siis see tüdruk nägi, et mul on natuke paha meel ja ta rääkis mulle maast, kust ta pärit on. Näitas mulle pilte naiste rahvariietest ja rabadest ja mul hakkas parem ja eks seal maal on ka ikka häid inimesi. Ta rääkis, et nende maal on ka üks hea meeslaulja, keda mõned inimesed ei mõista, Udo Zepp. Me vaatasime koos Youtube´ist Udo laule ja see poiss oli väga tore! Lubasin minna Seedriorgu väliseestlaste segakoori kuulama. Vot selline oli seekord meie nädal, loodan et Justini plaat saab varsti valmis ja siis kirjuta mulle ka, me peame kokku hoidma – isegi siis, kui on kehv päev ja keegi tahab pahasti öelda.

Sinu Karen

Poutine´id-Söödud küla, juuni 2018

 

Tõlkinud Tauno Vahter

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: