Narvas toimub septembris kaasaaegse klassikalise muusika festival ContempArt ({{commentsTotal}})

{{1528883640000 | amCalendar}}

Narva Ooperipäevad ContempArt 2018 toovad publiku ette üle 150 esinejat nii Eestist, Soomest, Saksamaalt, kui ka Venemaalt. Toimumiskohtadeks saavad olema Narva linna põnevaimad paigad ning oma taassündi läbi elamas Kreenholmi manufaktuur ja Narva linnus.

Tänavune "ContempArt" Festival avatakse performance'ga "Looming on Sinu vabadus" Kreenholmi manufaktuuris. Festival annab noorele andekale kunstnikule suurepärase eneseteostuse ja loomingulise väljakutse võimaluse. Programmis on Eesti Vabariigi 100. aasta juubeli tähistamiseks pühendatud Eesti moekunstnike näitus, mille läbiv joon on "EV 100 ja looming". Toimuvad moeloojate Vilve Undi, Jana Varkki, Raili Nõlvaku, Kai Saare, Montoni ja Eesti Kunstiakadeemia tudengite etendused Kalle Aasamäe juhtimisel.

1. septembril näeb Madis Järvi uudisteose "Pühenduslaul Narvale" esmaettekannet. Anneli Tohver ja Liliana Tamm-Maaten esitavad A. Schnittke, A. Pärdi ja K. Sinki muusikat. 7. septembril mängitakse festivali raames Kreenholmi manufaktuuri tehase ruumides esmakordselt ooperit – toimub Mark Aurelia Florose ja Andrei Diakovi ooperi "A Bad Man's Life'i" ettekanne, mille maailma esmaettekanne näeb ilma juba varsti, 29. juunil Rheinsbergi festivalil. Festivali lõpetab suurjooneline Ooperigala Narva linnuses, kus esinevad solistid "Estonia" ja Maria ooperiteatritest.

Narva Ooperipäevad "ContempArt" festivalil esitatakse G. Pergoliesi, E. Wolf-Ferrari, G. Paisiello oopereid. Lisaks festivali programmile saavad külalised tutvuda Narva ja Narva-Jõesuu linna ajalooga, võtta osa erinevatest ekskursioonidest, sõita jahiga Narva jõel ning külastada arvukaid gurmeekohvikuid.

"Me loome ajalugu siin ja praegu – Narva on ilus linn loominguliseks tegevuseks," sõnastas festivali idee Julia Savitskaja, kes on "ContempArt" festivali peakorraldaja.

"Meil on hea meel, et Narva on kandmas ennast Euroopa kultuurilinnade kaardile. Eriti rõõmsaks teeb asjaolu, et selleks teevad tööd just siin, Narvas sündinud inimesed, kes teostavad ennast erinevates kultuurivaldkondades. Narva Ooperipäevadest on saamas meie linna üks olulisemaid kultuurisündmusi, mis loob võimalusi kõrgkultuuri populariseerimiseks ning heliloojate ja interpreetide publikuga kohtumiseks," märkis Narva Linnavalitsuse kultuuriosakonna asetäitja Dmitri Vergun.

Toimetaja: Merit MaaritsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: