Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti kirjanikke inspireerinud sada paika said jutupeatuse tähistuse

Ilusad Eestimaa paigad on läbi aegade ikka Eesti kirjanikke inspireerinud. Alates tänasest on üle Eestimaa paigutatud sada niinimetatud jutupeatust, kus neist paikadest sündinud tekste saab lugeda ja kuulata täpselt õigetes kohtades.

Kihnust Sinimägedeni ja Võmmorskist Kõpu poolsaare otsa - kohti, millest meie kirjanikud kirjutanud on, jagub üle kogu Eesti.

Tartusse, Emajõe äärde on loodud üks jutupeatustest ehk kohtadest, kus raamatutekstid on toodud keskkonda, milles need kirjutatud on.

"Kõige tuntum näide on, kui on siin see Jänese või Kärkna raudteesild, siis selle raudteesilla all on nüüd Betti Alveri "Korallid Emajões" ja sellega käib kaasas see pikk lugu, kuidas nad Heiti Talvikuga matkasid mööda jõeäärt ja kuidas ta siis sellises ekstaasihetkel või enesevalitsuse kaotanuna põhimõtteliselt viskas oma kee jõkke ja sellest on ta hiljem kirjutanud luuletuse ja nüüd me mõtlesime, et me tähistame selle koha seal, aga see on ainult üks näide," selgitas Tartu linnaraamatukogu direktor Asko Tamme ühe näite varal.

Nüüd on Eestis sada jutupeatust, kus teoseid lugeda ja mobiiltelefoni ning QR-koodi abil ka kuulata saab. Tulevikus võiks neid olla rohkemgi, sest tekste Eestimaa paikade kohta on veel mitmeid.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: