Fotod: Rain Kooli esitles laevakaitsja-raamatut ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ERRi arvamustoimetaja Rain Kooli sai koos Indias vangis olnud Eesti laevakaitsja Dmitri Pappeliga valmis raamatu "Laevakaitsja päevikud 
Neli aastat indias. Dmitri Pappeli lugu". Kooli esitles raamatut koos Pappeliga täna ka Viru Keskuse Rahva Raamatus.

"See raamat on rohkem nagu dokumentaalne vihik. Kui me tegime seda, mõtlesime, et me ei hakka midagi ilustama. Me paneme kirja niimoodi nagu oli. Me ei hakka lisama roosat värvi juurde ja samamoodi ei hakka me musti pilvi lisama," rääkis Dmitri Pappel "Aktuaalsele kaamerale".

Ajakirjanik Rain Kooli abiga haaravaks raamatuks vormitud jutustus räägib piraatidevastasest võitlusest ja petturfirmast, kirevast ja kaootilisest Indiast, erinevate komberuumide põrkumisest ning inimelu haprusest. Vangipõlve kirjeldav päevik sisaldab nii teravaid tähelepanekuid, ränki olukirjeldusi, frustratsiooni kui ka pisarateni naerma panevat koomikat. Ennekõike aga räägib see raamat inimese võimest saatuse dramaatilistes keerdkäikudes muutuda ja leida arengutee ka kõige rängemates proovilepanekutes.

"Ma loodan, et see tekitab lugejates tunde, et nad on kohal. Et nad esimest korda ei koge laevakaitsjate lugu ainult läbi teleuudiste või antud intervjuude, vaid nad viiaksegi sündmuste keskmesse ja nad tunnetavad selle nelja aasta jooksul toimunut ise," ütles Rain Kooli.

2013. aasta oktoobris sundis India piirivalvelaev endale alluma laeva Seaman Guard Ohio, mis kuulus piraatidevastast laevakaitseteenust pakkunud ettevõttele AdvanFort. Laeva pardal oli 35 meeskonnaliiget ja laevakaitsjat, kellest 14 olid Eesti kodanikud.

Mõni päev hiljem sai Tamil Nadu osariigis alguse enam kui neli aastat kestnud kohtuprotsess, mille vältel hoiti laeva pardal viibinuid vangistuses kokku kaks aastat ja neli kuud. Ülejäänud aja peeti eri riikide kodanikest laevakaitsjaid Indias kinni. Koju pääsesid mehed alles 2017. aasta detsembri alguses.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: