Eesti Pank tutvustab Frankfurdis Eesti nüüdisaegset kunsti

Euroopa Keskpanga peahoones on juuni lõpust oktoobri lõpuni väljas poolsada tööd Eesti tuntud kunstnikelt. Esmaspäeval koguti teosed kunstnike ateljeedest teelesaatmiseks kokku.

Kunstnik Taavi Suisalu ateljeest läheb teele mitu mahukat kasti. Neisse on pakitud digitaalne ohvrikivi. Taavi Suisalu töö on pärit Võrumaa metsadest, olematust Vorstimäe külast. Seal on kivi, kuhu on võimalik digitaalsetelt seadmetelt andmeid ohverdada. Frankfurti saadetakse kivist 3D mudel ja kohapeal saab samuti andmeid ohverdada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Võib-olla siis see külastaja võiks mõelda, et mis muus keskkonnas me samasuguseid ohverdusi ette võtame," ütles Suisalu.

Kunstnik rääkis, et talle meeldib otsida inimeste käitumist ühendavaid lülisid erinevaist ajastutest ja muutunud ei ole tema sõnul inimeste käitumine, vaid keskkond.

Kastidesse pakitakse ka keraamilised pääsupesavaasid. Ühele kastile kirjutab aga kunstnik Laura Põld "Põhk ja hein" ja palub kaasa pakkida ka kaks ämbritäit savi, sest osa tööst tuleb kohapeal lõpuni teha.

"See tulebki nagu kogumik minu erinevatest näitustest, võib-olla mõni detail. Aga siin on kõige uuem projekt, ma tegin just Kundas ühe näituse Kunda sinisaviga, ma kavatsen selle objekti savikrohviga üle katta - natuke Eesti maastikust läheb Frankfurti ka kaasa," selgitas Põld.

Frankfurti saadetava poolesaja töö seas on esindatud on nii maalid, fotod, skulptuurid kui ka digitaane- ja segameedia.

Marko Mäetammelt läheb Frankfurti mitu tööd. "Selles kastis on üks selline figuur, mis näeb selline välja, et on papagoipuur ja minu n-ö täpne koopia, minu füüsiline vorm seal kükitab sees," kirjeldas ta üht tööd.

Näitusepaiga kohta ütles Mäetamm, et kui teha näitust pangas, siis ikka Euroopa Keskpangas.

"Ta ei ole mingi valge kuubi näitus kusagil art hallis või midagi, aga ma arvan, et tema ülesanne on võib-olla natuke teistsugune ka. Ta on pigem selline natuke kultuurivahetuse eesmärgil kokku pandud asi," ütles Mäetamm.

Taavi Suisalu hinnangul tuleb Eesti väljapanek väga kaasaegne, sest kõik Eestit esindavad 14 kunstnikku tegutsevad aktiivselt rahvusvahelises kunstielus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: