Arvustus. Kate NV sürreaalne mööblimuusika ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kate NV tänavusel Tallinn Music Weekil.
Kate NV tänavusel Tallinn Music Weekil. Autor/allikas: erakogu

Uus plaat

Kate NV

"для FOR" (RVNG Intl)

8/10

Moskva muusik Kate Shilonosova on tegev nii post-punk ansamblis ГШ (Glintshake) kui ka sooloartistina aliase Kate NV all. Kate NV soolodebüüt "Binasu" (2016) oli jaapani mõjutustega elektrooniline popalbum. Taolises võtmes kava oli tänavu Tallinn Music Weekil üks väljapaistvamaid kontsertesinemisi.

Selle kauamängiva on aga välja andnud eksperimentaalsemat sorti elektroonilise muusika firma RVNG Intl. Sellest lähtuvalt on plaat ka instrumentaalsem ja esindab komponeeritumat lähenemist elektroonilisele muusikale. Nii albumi tiitel kui ka kümme pala kannavad pealkirju, mis on kolmetähelised nii vene kui ka inglise keeles. Saagem kosmopoliidiks, aga jäägem truuks oma rahvusele.

Avapala "yxo EAR" kombineerib analoogsüntesaatoreid, kosmoseefekte ja sürreaalseid midi-helindeid. Teine pala "двa TWO" on arranžeeritud kui marimba-kompositsioon, aga sõnadeta ja töödeldud vokaalid on meeldiv nüanss. Sarnase tekstuuriga järgneb juba kevadel singlina avaldatud "дуб OAK", kus Steve Reich kanaliseerub läbi Tortoise'i.

Popielement säilib eeskätt palas "вас YOU", mis kombineerib sarnaselt eelmistele lugudele süntesaatoreid ja marimbatekstuure, aga lisab vokaalikihte. Siiski on see pop abstraktsem.

Märkimist väärib ka lõpulugu "кто WHO", kus on meeldejäävalt integreeritud linnulauluefektid. "для FOR" on tervikuna üsna leidlik ja sürreaalne elektrooniline plaat ning paneb artisti heasse seltskonda teiste sarnaste heliloojatega nagu Kaitlyn Aurelia Smith, Colleen jt. Võib nõustuda ka Raul Saaremetsaga, kelle sõnul on Kate NV sarnaste artistide levik läände indikaator nõukogude aja otsasaamisest Venemaal kultuurilisel tasandil.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: