Tartu Pühade Aleksandrite kiriku õuel esietendub "Tsaar Saltaan"

{{1530805860000 | amCalendar}}
Foto: PM/SCANPIX BALTICS

Tartu Pühade Aleksandrite kiriku õuel esietendub täna Emajõe Suveteatri lavastus Aleksandr Puškini värssmuinasjutust "Tsaar Saltaan". Lavastaja Kaili Viidase sõnul on laval ümberpööratud vaade Puškini klassikaks saanud muinasjutust.

Kaili Viidase tõlgendus Puškini muinasjutust saab alguse tsaar Saltaani peielauast, kus üle mitme aastakümne kohtuvad kolm õde – tsaaritar, kangur ja kokapiiga.

"Kui muidu muinasjutt on neiudest, kes ketravad ja unistavad, siis nemad on jõudnud nüüd sellesse punkti, kus nad on vanad piigad, kes meenutavad seda unistust, seda muinasjuttu, oma elu, vaatavad oma väärtushinnanguid ümber, vaatavad üksteisele võib-olla esimest korda otsa. Ta on ühtaegu nii kurb kui ka naljakas, ühteaegu nii groteskne kui ka realistlik," rääkis Viidas "Aktuaalsele kaamerale".

Tsaari peielauas on kolmel õel julgust ja aega küsida küsimusi, mis on seni jäänud küsimata.

"Kas nad usuvad, et tegid omal ajal õige valiku? Selliseid küsimusi esitavad nad iseendale, nagu ilmselt me kõik mingitel eluetappidel Kas ma olen teinud õigesti? Kas ma kahetsen midagi või ma ei kahetse midagi?"

"Kindlasti jõuan ma etenduse lõpuks tegelasena selleni, et ma oleks väga ettevaatlik. Ma katsuks elu võtta vastu sellena, nagu teda mulle pakutakse, et ma ei hakkaks midagi ette kujutama. Et missugune peaks olema minu mees, minu laps, minu elu. Et ma võtaks reaalsust rohkem vastu," rääkis tsaaritari osatäitja Marika Barabanstsikova.

Kaili Viidase lavastatud ja Ott Kiluski dramatiseeritud ümberpööratud muinasjuttu tsaar Saltaanist mängitakse Tartu Pühade Aleksandrite kiriku hoovis augusti alguseni.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: