Enim avaldusi laekus Viljandi kultuuriakadeemias muusika õppekavale ({{commentsTotal}})

Viljandi Kultuuriakadeemia
Viljandi Kultuuriakadeemia Autor/allikas: Tartu Ülikool

Avalduste vastuvõtt Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiasse õppima kandideerimiseks on lõppenud. Kokku esitati kultuuriakadeemias õppima asumiseks 349 avaldust.

Kultuuriakadeemia rakenduskõrghariduse õppekavadele esitati 295 ja magistriõppekavadele 54 avaldust. Kõige rohkem avaldusi (80) esitati muusika õppekavale õppima asumiseks, järgnevad huvijuht-loovtegevuse õpetaja (72 avaldust) ja kultuurikorralduse õppekava (55 avaldust).

"Suurimad konkursid ehk 3,3 soovijat kohale olid tantsukunsti õppekaval ja huvijuht-loovtegevuse õpetaja õppekaval sessioonõppes ," ütles TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppedirektor Ave Matsin.

"Vaatamata mõne eriala väikesele konkursile on enamik Viljandi kultuuriakadeemias õppida soovijaist oma valikus kindlad ja ei tee juhuslikke otsuseid. See peegeldub peale katsete läbimist õppima asunute hulgas ja ka katkestajate väikeses protsendis," lisas Matsin.

Viljandi kultuuriakadeemia võtab uueks õppeaastaks vastu 153 üliõpilast rakenduskõrghariduse õppekavadele ja 38 üliõpilast magistriõppesse.

Sisseastumiseksamite periood Viljandi kultuuriakadeemias kestab kuni 11. juulini. Tartu Ülikool avaldab vastuvõetute esmased nimekirjad 13. juulil ja hiljemalt 16. juulil tuleb vastuvõetuil kinnitada oma õppimatuleku soov. Vabanenud õppekohti täidetakse jooksvalt kuni 19. augustini.

Toimetaja: Merit MaaritsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: