Naissaarel esilinastus Händeli koomiline kantaat

Naissaarel Omari küünis esietendus just äsja Georg Friedrich Händeli koomiline kantaat "Ustav süda, sa loodad tühja". Nargenfestivali suvelaval rullub lahti klassikaline armukolmnurk, kus kõiki rolle laulavad võimsad naishääled.

Maria Listra on karjuseneiu Clori, teda ihaldavad kaks meest Tirsi ja Fileno, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meestel mõlemal on väga erinev karakter ja erinev liin, neid ühendab suur sümpaatia minu vastu. See kolmnurk on lihtne, aga Händel on muusikasse kirjutanud mõtteid ja tundeid, mis ei vananegi kunagi. Küsimused truudusest ja armastusest, kes mida tahab ja kus need soovid üldse kokku saavad inimestel," rääkis sopran Maria Listra.

"Aga vaatamata sellele, et see on lihtne lugu, lõpuks need kaks meest jäävad ikkagi kuidagi omapead ripakile siia. Ta on huvitavalt kirjutatud need suhtedünaamikad siin 1 ja 15 minuti jooksul käivad siin mõlemas äärmuses - nii üleval kui all. Sest olgem ausad, barokkmuusikast ei teadnud ma enne midagi," rääkis Lavastaja Priit Võigemast.

"Händeli muusikas on sellised peened elegantsed liikumised ja hästi suur mängulisus. Isegi siis kui on valu ja vaev, ta kirjeldab seda väga-väga mänguliselt. Mingisugune lust on selles muusikas," ütles Maria Listra veel.

"Et teha nendele inimestele, kes tulevad vaatama seda tükki, me teeme originaalkeeles. Tõlge on meil kavalehes, aga minu unistus on see, et inimesed kes itaalia keelest aru ei saaks, saaks sellest loost ikkagi aru, olen üritanud teha seda võimalikult ekspressiivselt," lausus Priit Võigemast.

Lugu jutustab laval dirigent Tõnu Kaljuste. Verinoore Händeli poolt kirja pandud karjuste-armulugu jõuab Naissaarel lavale vaid viiel korral.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: