Võrumaal sai näha väikerahvaste filmikultuuri

Võrumaal peeti juba viiendat aastat järjest Soome-ugri filmifestivali, et aidata kaasa väikerahvaste filmikultuuri edendamisele ning võimalusele end väljendada.

Festivali lahutamatu osa on filmide vaatamine ning võistlusfilmidele kaasaelamine. Paraku ei ole aga väikerahvaste filmimaailm haripunktis. Festivali võistlustöödeks võeti vastu kõik 20 soome-ugri filmi, mille kvaliteet ja tase on aga väga erinev. Nii ongi kogu ettevõtmise peafookuses töötoad, kus õpetatakse, kuidas teha filmi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See on väga oluline sellepärast, et me tahame ikkagi seda järgmist põlvkonda väljakoolitada, sest varsti tõesti ma ütlen, et see festival lõppeb, sest meil ei ole midagi näidata. Järgmine aasta tõesti ma kirjutan sinna kodulehele, et teeme festivali, kui te teete filme. Aga noh töötoad on olemas, siin käib näitlejatöö, välismaa režissöörid, Euroopast, igalt poolt maailmast tulid siia kohale, et nendega tutvuda ja siis koos mingit filmi teha," rääkis Csüllög.

Mari EL Vabariigi Rahvusteatri näitlejanna Svetlana Stroganova ütles, et talle pakuvad huvi lühifilmid. "Ma olen näitleja, aga tõenäoliselt alustan ma varsti lühifilmide tegemisega, sellepärast, et ma sain heas mõttes šoki, kui ma nägin kui muljetavaldav on see festival. See on juba väga palju muutnud minu maailma ja ma olen siit palju saanud," ütles ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: