Inga Lunge sõnul jäi aeg A-ha kontserdil justkui seisma ({{commentsTotal}})

Foto: Paula Čurkste/LETA

Pärast 15 aasta pikkust vaheaega külastas Norra kultusbänd A-ha taas Eestit, esinedes 19. juulil Tartu lauluväljakul. Kaasaelajate hulgas oli ka näitleja ja muusik Inga Lunge, kes Vikerraadiole oma muljeid vahendas.

Lunge nentis "Vikerhommikus", et tundis end kontserdil päris noorena ning lisas, et A-ha fänniks pole ta end õigupoolest kunagi pidanud, kuna sündis bändi hiilgeaja mäletamiseks liiga hilja. Kontserdile sattus ta hoopis sõbra kaudu, kellel juhtus pilet üle olema.

"Rahvast oli väga palju ja oli näha, et inimesed olid tulnud kuulama asja, mida nad teavad," kirjeldas Lunge kontserdimelu. Kiitust jagus näitlejal ka helipildi kohta, näiteks avastas ta meeldiva üllatusena, et solist Morten Harket laulab endiselt ise ning võtab välja ka vajalikud kõrged noodid, kuigi vanust on tal turjal juba üle viiekümne. "On uskumatu, millises vormis nad on. Nii hääleliselt kui füüsiliselt," väljendas Lunge oma hämmastust.

Kontserdile lisasid Lunge sõnul sisu ja sügavust ka oskuslikud taustamuusikud, kes samuti väga puhta esituse tegid. Samas muutus etteaste lihvitus näitlejale ühel hetkel vastumeelseks ning tal tekkis küsimus, kas artistid "jäävadki oma energiaga sinna lava piiridesse, ei astugi üle selle ääre ega tõmbagi rahvast niivõrd käima." Alles lisalaulude ajal õnnestus bändil enda ja rahva energia ühendada.

Meeleolu jagus aga lauluväljakult väljagi ning jäi Lunge sõnul üle terve Tartu lainetama. "Ikka oli nagu päris, vägev, lahe," võttis ta kokku teda koduteel vallanud emotsioonid.

Toimetaja: Daniel TammHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: