Galerii: Sõrves avati fotograaf Karl Oswald Bulla muuseum ({{commentsTotal}})

Täna täpselt sada aastat tagasi kolis Saksamaal sündinud ja tsaari Venemaal kuulsaks saanud fotograaf Karl Oswald Bulla Saaremaale, Sõrve elama, kus oli oma viimased 11 eluaastat. Täna avati maailmakuulsa fotograafi ehitatud majas Iidel Karl Bulla muuseum.

Endise Torgu vallavolikogu esimees Mihkel Undrest ja Carl Bulla fond Peterburist on selle maja ühiselt üles vuntsinud ja seintele 150 Bulla tehtud fotot üles riputanud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Muuseumi toad on sisustatud fotograafi loomingule temaatiliselt. Kokku seitse tuba on sisustatud fotograafi loominguga.

"Viimased aastad oma elust veetis ta just siin. Ta elas väga tagasihoidlikult, ta tegeles lastega ja õpetas neid pildistama. Ta ei tahtnud kunagi olla väljapaistval positsioonil. Ta pildistas loodust, inimesi ja Saaremaad," selgitas Peterburi Karl Bulla fondi president Valentin Elbek.

Karl Bulla muuseumi kaasasutaja Mihkel Undrest lisas, et kogu hakkab täienema. "Teisel korrusel võis järeldada, et seal mingisugune laboratoorium oli, nii et võib olla see tulevikus näebki sellisena välja nii, kui tol ajal olid need pimikud," avalda sta lootust.

Kultuuriminister Indrek saar sai rõõmustada täna, et 250 seni Eestimaal tegutsevale muuseumile on jälle üks uus muuseum juures ja valmis on saanud see ilma otsese riigi rahata. "Muuseumite puhul kultuuriministeeriumi roll algab siis, kui nad on juba mõnda aega töötanud. Ehk, et kui nad tunnevad, et nad tahaksid saada riigipoolset toetust, siis kõigil on võimalik tulla ja esitada taotlus ja saada kultuuriministeeriumist toetust," ütles ta.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: