Kuusalu vallas toimusid uue Eesti-Soome koostööfilmi "Maria lapsed" võtted

Kolmapäeval said Kuusalu vallas Pikkjärve telkimisalal puhkust nautinud inimesed osa rahvusvahelise mängufilmi võtetest, sest Eestis filmitakse uut Eesti-Soome koostööfilmi "Maria lapsed".

Ajalooline mängufilm jutustab 1920ndatel aastatel Soomes tegutsenud kriminaalsest ususektist ja selle karismaatilisest juhist Maria Åkerblomist. Täna filmiti stseeni, kus Maria Akerblomi tellimusel tulistatakse paadiga järvele läinud konstaabli ja tema õe pihta.

"Ma arvan, et see on lihtsalt üks väga ilus ja puudutav lugu, kus me näeme väga inimlikke inimesi ja seda, kuidas nad lähevad äärmustesse oma tegemistes. Film on sellest, kuidas inimesed, kes järgivad midagi väga tulihingeliselt, et kuidas sellest võib juhtuda allakäik nendel tegelastel," kirjeldas osatäitja Katariina Tamm.

Sekti juht Maria Akerblom sai prohvetlikke ilmutusi juba teismeeas. Oma ususekti lubas ta viia tõotatud maale Iisraeli. Film vaatleb paari aastat, mil toimus rida dramaatilisi sündmusi, mis viisid sekti lagunemise ja liider Maria Ackerblomi vahistamiseni.

Film jutustatakse läbi orvuna kasvanud teismelise Salome silmade. "Maria Akerblom ja sekt on talle perekonna eest. Ta jumaldab Mariat ja tahab üle kõige tema lähikonda kuuluda. Liiga lähedale jõudes avanevad talle aga sekti varjatud küljed," kirjeldas režissöör Zaida Bergroth.

Õudusfilmi sugemetega ajaloolisel mängufilmil on omapärane visuaalne stiil, mis on režissööri sõnul inspireeritud vendade Grimmide muinasjuttudest.

"See lugu on elust enesest ja minu jaoks on väga oluline, et ta oleks emotsionaalselt ja psühholoogiliselt usutav. Seda enam on olnud paeluv sinna ümber seda muinasjutumaailma ehitada," põhjendas ta.

Tänased võtted peeti ilma peaosaliseta, keda kehastab soomlanna Pihla Viitala.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: