Eesti Lastekirjanduse keskuses näeb maailmakuulsate Israeli kunstnike töid

Eesti Lastekirjanduse keskuses võib tunda end justkui muinasjutulises lasteraamatus. Kahe maailmakuulsa Iisreli kunstniku Lena Revenko ja Irena Aizeni tööd on esmakordselt ühisel näitusel just Eestis.

Lastekirjanduse keskusesse sisse astudes võib kohe märgata üht isemoodi jänest, kes kunstnik Irena Aizeni töödel läbivalt loomariigis ringi seikleb.

"Ma valisin kujundiks jänese, sest ma ei tahtnud joonistada inimesi. Jänes on tegelikult inimesega väga sarnane, tal on palju inimesega ühiseid omadusi," rääkis Irena Aizen "Aktuaalsele kaamerale".

Just läbi loomakujundite annavad mõlemad kunstnikud edasi inimlikke tundeid ja seda läbi sürrealistliku nurga.

"Nad on mõlemad hea tehnikaga, mõlemad on väga head joonistajad, mis tänapäeval pole üldse tavaline. Mõlemal on väga tugev koloriiditaju. Mulle meeldib, et pildid on kõik väga sügava mõttega," rääkis näituse korraldaja Viive Noor.

"Lisaks toetuvad nad mõlemad natuke traditsioonilisele vanale kunstile. Kui vaadata näiteks Irena töid, tuleb selle kaudu meelde renesanssimaalid, maastikud ja asjad. Lena puhul ma tunnen juudikultuuri jooni, mosaiike ja kõike," lisas Noor.

Kunstnik Lena Revenko tööd sisaldavad palju mängulisust. Ühelt poolt muinasjutulised tööd peidavad endas üsna argist maailma – nii vaatab ta näiteks läbi oma tööde otsa emadusele.

"Selle pildi nimi on "Uus peatükk". See kujutab inimest, kes keeras oma elus uue lehe ja tahab kõike otsast alustada. Ta ei näe, et tegelikult kannab ta endaga kaasas paati oma vanade probleemidega. Ta kõnnib enesekindlalt uue mina juurde, samas vanad rasked probleemid koos vastustega paadis kaasas," ütles Lena Revenko.

Kuigi kunstnikud elavad mõlemad Iisraelis, kohtusid nad esmakordselt Tallinnas ühisel näitusel "Jänesed, rebased ja teised inimesed".

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: