Kuressaare linnateatri suvelavastus viib paradiisi

Foto: ERR

Kuressaare linnateatri suvelavastuses on paradiis täiesti käegakatsutav ja tajutav koht. Näidendi "Meretagune paradiis" kirjutanud ja lavastanud suvemuhulase Tiit Palu hinnangul on see koht just Saaremaa.

Saaremaad ja saarlasi on oma eripära tõttu heas mõttes pisut teistsugusteks peetud, aga see, et Tiit Palu oma lavastuses nimetab Saaremaad lausa paradiisiks, on ilmselt üks märkimisväärsemaid tunnustusi sellele saarele. Lavastus suudab selle ka kenasti ära põhjendada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Saaremaa on koht, kus aeg puhkab. See on koht, kust on raske edasi minna ja kust ei peagi edasi minema ja kuhu on ka nii paljud tahtnud jõuda," rääkis autor ja lavastaja Tiit Palu.

Kuressaare ühes vanemas majas, enam kui 300 aasta vanuses sadamaaidas on Kuressaare linnateater oma suvetükke mänginud juba kümme aastat. Küllap on andnud sajandite vanused müürid inspiratsiooni seal just saareliste lugude mängimiseks.

"Need lood on olnud hästi menukad ja ma usun, et see on väärt seda tööd, see on väärt seda tegelemist. Neid lugusid, mis on seotud Saaremaaga ja mille aines pärineb just siit, tuleb meie teatrist kindlasti veel," ütles Kuressaare linnateatri direktor, Anne osatäitja Piret Rauk.

Varem on Tiit Palu lavastanud Kuressaare sadamaaidas Saaremaa-ainelised näidendid "Rääkivad kivid" ja "Talgud". Võimalik, et senine triloogia võib jätkuda.

"Mis puudutab neljandat lavastust, siis jah, see võiks tulla. Ja kui ta tuleb, siis ta on Johannes Aaviku teemal," ütles Palu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: