Fotonäitusel saab osa kodu leidmise lugudest

Tallinnas disaini- ja arhitektuurigaleriis saab fotonäitusel osa kodu leidmise lugudest. Just sellistele lastele, kes on pidanud oma sünnipere asemel leidma endale uue kodu, on pühendatud näitus "Mis on kodu, kus on kodu".

Tagasihoidlik galeriiruum on saanud lastele pühendatud näituse tarbeks uue hubase näo: paberlinnud, laest rippuvad kangad, mille peale on pandud muinasjutulikud pildid lastest, mis on tehtud nende kodukohtades, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mul on hea meel, kui saan anda enda panuse sellesse, et teadvustada seda olukorda, mis on kasuperedes ja mismoodi inimesed võiksid endale tegelikult lapsendada või pakkuda hooldusperekonda," rääkis fotograaf Maria Kruusenvald.

Piltide kõrval on iga laps jutustanud loo enda mõtetest, unistustest ja tunnetest. Seal võib kohata nii lapse lugu sellest, kus kõik on väga hästi ja ta on õnnelik kui ka sellest, et vanaemaga on hea, kuid laps küsib, millal ema tagasi tuleb.

Isegi, kui näitus tundub esmapilgul kurvameelne, on see tegelikult väga armas, sest need lapsed on leidnud uue, armastava perekonna ning kodu.

"Meie eesmärk on kajastada seda, mida tähendab kodu ja perekond lapsele, ja näidata seda, et kodu ja pere ei ole sama malli järgi ja ei peagi ja ei tohigi olla - nagu täpselt ka elus, me kõik oleme erinevad. Näidata ka seda, et lapsed, kellel on see juhtunud mitte enda süü läbi, et nad on kaotanud enda bioloogilise perekonna või kodu, siis neil on ikkagi uus võimalus ja ka see uus perekond ja kodu saavad taastada laste usu hoolimisse, armastusse ja tulevikku," selgitas MTÜ Igale Lapsele Pere eestvedaja Jane Snaith.

Näitus jääb avatuks 14. augustini ja on kingituseks Eesti Vabariigile.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: