Pühalepa festival pakub lisaks vanamuusikale Tobiase ja Tüüri loomingut

Pühalepa kirikus on akustika kivikiriku kohta haruldaselt sooja kõlaga ja Pühalepa muusikafestivali korraldajate sõnul võiks kirik ollagi kontserdipaigana senisest palju enam kasutusel. Festival ise kasvas välja soovist toetada kiriku orelifondi.

Pühalepa muusikafestival algas teosega, mis sobis ideaalselt kokku Hiiumaa kohvikutepäevade nädalavahetusega - Johann Sebastian Bachi "Kohvikantaat" jutustab loo sellest, kuidas tütre kohvihimu isale meelehäri teeb. Pühalepa muusikafestivali tunnusjooneks on, et siin kõlab nii kaasaegset kui ka vanamuusikat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pühalepa muusikafestivali korraldaja Kristel Üksvärava sõnul ongi mõte olnud just varieerida. " Tuua siia, kus võib-olla mõlemat muusikastiili igapäevaselt nii palju ei kõla, just võimalus nendest väga kõrgel tasemel osa saada," märkis ta.

Festivali kunstiline juht ja laulja Endrik Üksvärav ütles, et Pühalepa kirik on väga hea akustikaga ja võiks olla senisest märksa enam kontserdipaigana kasutusel kui praegu.

"Kõik ütlevad, et see on ju kivikirik. See ei olegi ju kivikiriku kõlaga, et see on nagu nii soe kõla. Kivikirikul on tavaliselt selline hästi kalk kõla, et sa tajud, et see on selline natuke jäine või taoline hästi karge kõla. Siis siin kõik ütlevad, et siin on nii soe kõla," ütles ta.

Üksvärava sõnul ei ole siin nii arvukalt kontserte ilmselt selle tõttu, et paljud muusikud ei ole lihtsalt veel kuulnud, milline selle kiriku akustika on. Pühalepa muusikafestival lõpeb pühapäeval Erkki-Sven Tüüri ja Rudolf Tobiase teoste esitamisega.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: