Keelesäuts. Kuidas rääkides energiat säästa ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Suvised kuumalained on ära kõrvetanud viljapõllud ja kurnanud viimase piirini ka loomad ja inimesed. Palavaga kulub meil energiat iga liigutuse peale tavaliselt rohkem, mis tähendab omakorda, et ka rääkides tuleks nüüd toimida säästlikumalt. Kuidas seda siis teha?

Eelkõige võiks silmas pidada konkreetsust. Mõelgem näiteks koosolekute peale. Selle asemel, et öelda "antud küsimuses olen põhimõtteliselt nõus", saab ju öelda lihtsalt "olen nõus". Ära saab jätta lohisevad sissejuhatused laadis "tahaksin eelkõige öelda, et" ja lihtsalt öelda, mida siis öelda tahetakse.

Kui muidu on parasiitsõnad nagu "põhimõtteliselt", "nagu" ja "tähendab" vajalikud mõttepauside täitmiseks, siis suvel võiks nende kasutamise asemel lihtsalt vaikida ja lasta endal ja vestluskaaslasel jõudu koguda. Kirjavahetuse puhul aga saab energiat kokku hoida kas või sellega, kui jätate lisamata tavapärased komad sõnade "tere" ja "tervitades" järele ja jätkate suure algustähega. Väike asi küll, aga ikkagi kaks liigutust vähem.

Jahedamat augustit kõigile.

Toimetaja: Merit MaaritsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: