Kõva Karneval loodab Tallinna kesklinna tuua Rio karnevali sarnase energia

Mick Moon astub Kõva Karnevalil üles 25. augustil.
Mick Moon astub Kõva Karnevalil üles 25. augustil.

25. augustil toimub Balti Jaama Turu Kõrval, Depoo alal esimest korda Kõva Karneval, mis on segu alternatiivsest muusikast, toidust, kujutavast ja etenduskunstist, retroturust ning paljust muust. Näiteks astub festivali muusikaprogrammi raames üles briti tumeda ambiendi duo Demdike Stare.

Kõva Karnevali eesmärk on tuua kokku inimesi olenemata vanusest, rassist, seksuaalsest sättumusest, kultuurilistest erinevustest või muusikalistest eelistusest ning tekitada pealinna keskmes Londoni või Rio karnevali energia.

Kõva Karneval saab avapaugu 24. augusti õhtul klubis HALL, kus toimub ürituse eelpidu ning kus astuvad üles UK elektroonilise muusika duo Demdike Stare, saksa veidra tekno duo Annanan, eesti Caater jpt.

25. augusti hommikul kell 10 algab Balti Jaama turu Depoo alal päevaprogramm, mida sisustavad live-muusika ja DJ-lavad, tantsulava, rulapark, lühifilmide kino, retro-, mööbli- ja disainiturg, erinevad töötoad, installatsioonid ning baarid ja toitlustusalad.

Muu hulgas astuvad üles S4U (UK), Asquith (UK), DJ Normal 4 (DE), Holy Motors, Zahir, Mick Moon & Yasmin jpt.

Ürituse ajal on avatud kümme erineva temaatikaga lava. Pealaval näeb mitmeid uusi bände ja sooloartiste Eestist, Venemaalt, Lätist ja Ühendkuningriikidest, mis varieeruvad stiililiselt rokist ja soulist kuni džässi, räpi ja pungini välja.

Jamaica hõngu toob kvartalisse I-FI Soundsystem, kellel kaasas vinüülid rariteetse dub- ja reggae-muusikaga. Pärast kella viit õhtul võtavad samal laval teatepulga üle kohalikud ja Berliini DJ-d. DnB austajad leiavad oma koha aga trummi ja bassi koridoris, kus plaate keerutavad Eesti DJ-d.

Lisaks jõuab Kõva Karneval ka erinevatesse Depoo piirkonnas asuvatesse toidukohtadesse, baaridesse ja ettevõtetesse.

Eraldi lava pannakse püsti kõikidele tantsukunsti austajatele, kus näeb tantsijaid ja koreograafe, ent avaneb ka võimalus endale mõne tantsustiili põhitõed selgeks teha.

Õhtusel ajal jätkub karneval piletiga ning jätkuvalt mitmes kohas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: