Viru folgil tehti kommardus Peeter Kopvillemile

Viru folgi pealaval tegid Eesti muusikud laupäeval kummarduse kaks aastat tagasi meie hulgast lahkunud Kanada eestlasest muusikule Peeter Kopvillemile. Valikuga isa lauludest astusid üles ka Kopvillemi tütred.

Keila ja Leiki Kopvillem jõudsid muusika juurde tänu isale, kes kodus alatasa musitseeris, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See oli lihtsalt pidevalt, ta mängis klaverit või kitarri, tavaliselt see oli kitarr, aga alati oli muusika majas," ütles Leiki Kopvillem.

"Isegi kui me lihtsalt istusime ja sõime õhtusööki, hakkasime alati laulma," lisas Keila Kopvillem.

Muusik Vaiko Eplik hakkas üle kümne aasta tagasi väliseesti muusikat koguma ning on sellest ajast alates ka Peeter Kopvillemi loomingust võlutud.

"Alguses ma mõtlesin, et vat kui huvitav, siin on nüüd Olaf Kopvillemi poja muusika, aga tänaseks ma olen aru saanud, et ei saa nagu mingit sellist suurendus- ega vähendusmärki nende vahele panna. Mulle tundub, et Olaf Kopvillem oli väliseesti levimuusika vana testament ja Peeter uus testament. Kui ma praegu mõtlen kui palju kodueestis oli paremaid laulukirjutajaid kui tema 80ndatel, siis mulle väga palju neid ei meenugi," rääkis Eplik.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: