Uues Teater. Muusika. Kinos XXVIII lennu vilistlased, "Anna Karenina" jm ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Teet Kase balleti
Teet Kase balleti "Anna Karenina" Eesti esietendus Autor/allikas: Tina Bychkova

Tutvustame ajakirja Teater. Muusika. Kino juuli-augusti topeltnumbrit.

Teater. Muusika. Kino suvises topeltnumbris räägivad EMTA lavakunstikooli XXVIII lennu vilistlased Johan Elm, Ingmar Jõela, Ingrid Margus, Teele Pärn ja Jan Teevet oma õpingutest ning praeguse teatripedagoogika tugevatest ja nõrkadest külgedest. Rein Muuluka arvustab Ingmar Jõela ja Priit Põldma diplomilavastust "Kratt" Tallinna Linnateatris. Lavakooliga on seotud ka teatriajaloo teemaplokk, kuhu õppejõud Piret Kruuspere koondas XXVII ja XXVIII lennu vilistlaste esseed teatriloo suurkujudest: Christopher Rajaveer kirjutab Theodor Altermannist, Saara Nüganen Ruut Tarmost, Teele Pärn Ly Lasnerist, Priit Põldma Hugo Laurist ja Dovydas Pabarčius Juhan Viidingust.

Evelin Lagle ja Anu Ruusmaa arvustavad Teet Kase balletti "Anna Karenina", Kerri Kotta analüüsib Erkki-Sven Tüüri Viiulikontserti nr 2 "Ingli osa", Marju Riisikamp jätkab uitmõtetega barokist. Festivalidest on vaatluse all Eesti muusika päevad (Saale Kareda) ning Jazzkaar (Tiit Lauk ja Ines Reingold-Tali).

Katrin Tegova kirjeldab oma essees "Stsenarist ja pervert" stsenaristi töö köögipoolt, Peeter Raudsepp ja Indrek Hargla arvustavad Maria Avdjuško filme "Koma" ja "Tuliliilia", Jürgen Rooste kirjutab dokumentaalfilmide kassetist "Juured", Eva-Liisa Roht-Yilmas vaatleb roma kultuuri kujutamist dokumentaalfilmides ning Merilin Kotta vestleb Valencia ülikooli ajalooprofessori Javier Navarroga Hispaania kodusõja kajastustest kinolinal.

"Vastab" Hirvo Surva, "Persona grata" on Lauri Lagle.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: