Narva Urban Labil astub üles Detroiti elektroonilise muusika duo Dopplereffekt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Dopplereffekt.
Dopplereffekt.

Dopplereffekti esinemine Narvas on erakordne, kuna duo soostub andma vaid väga valitud live-kontserte. Teknomuusika sünnilinnast pärit kollektiiv koosneb kunagisest Underground Resistance'i ja Drexciya liikmest Gerald Donaldist ning To Nhan Le Thi'st.

Dopplereffekti uuemat loomingut iseloomustab teadushuvi ning -esteetika ja sellega kaasnev külm ning tume tung kaugetesse ja abstraktsetesse paikadesse, kus võib hakata ka hirmus. Dopplereffekti varasel perioodil leidsid nende muusikas elektrilise koha kõiksugu kummalisemat sorti teadlased. Ilma Kraftwerkita poleks Detroiti teknot ja võimalik, et Dopplereffekt on Detroiti artistidest see kõige kraftwerkilikum.

Esimene Dopplereffekti EP ilmus 1995. aastal ja kandis pealkirja "Fascist State". Täispikk album ilmus 1999. aastal DJ Helli plaadifirma International Deejay Gigolo alt ja nimeks sel "Gesamtkunstwerk". Seda on lahterdatud ka Dopplereffekti irooniliseks, võib-olla isegi humoorikaks perioodiks. Duo oli kõva tegija ka tolleaegses electroclash'i skeenes.

Järgmised Dopplereffekti plaadid on ilmusid aastatel 2003, 2007 ja 2017 – "Linear Accelerator", "Calabi Yau Space" ja "Cellular Automata". Nii mõnigi on pidanud viimast, eelmisel aastal ilmunud ja nende kõige ambientlikumaks nimetatud plaati Dopplereffekti parimaks.

Üritus algab Narva kunstiresidentuuris (Joala 18) 24. augustil kell 22. Lisaks Dopplereffekti laivile residentuuri teisel korrusel astub üles Helsingi electro-mees Sansibar. Kohalikest tegijatest keerutavad plaate DJ-d Marcel Düšess ja Nikolajev.

Kontrastiks astuvad alumise korruse nn Narva saalis üles noor Narva DJ PTF1987, Sillamäe OG Denis Punch ja Kohtla-Järve underground'i vennad Raul Saaremets ja Deeon R & Danass.

Detroitist pärit olulise ja mitmekesise ajalooga artisti toob Eestisse festival Mägede Hääl ja IDA Raadio.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: