Nädalavahetusel toimub linnaruumi labor Narva Urban Lab ({{commentsTotal}})

Kreenholm Narvas
Kreenholm Narvas Autor/allikas: Urmet Kook /ERR

24. ja 25. augustil toimub Narvas rahvusvaheline linnaruumi labor Narva Urban Lab, kus arutletakse koos narvalastega linnaruumi arenguid puudutavaid küsimusi, et uurida ja katsetada kohalikku elukeskkonda toetavaid lahendusi.

Esimese labori "NARVA – DETROIT: Postindustriaalsed piirilinnad – kuhu edasi?" avab ühepäevane sümpoosion uurimaks, kuidas on linnaruumis võimalik sotsiaalsete ja majanduslike muutustega kohaneda.

Sümpoosionil võetakse fookusesse eelkõige teemad, mis vajavad käsitlemist kui jutuks tulevad kahaneva elanikkonnaga endised tööstuslinnad. Kõnelejad nii Eestist kui ka välisriikidest analüüsivad väärtusi, võimalusi ja väljakutseid Narvas ja Detroidis, mis on kumbki ajaloo jooksul mitmeid kordi drastiliselt muutunud.

Teise teemana arutletakse, kuidas on võimalik tööstuslinnu ümber kavandada. Piirilinnad tulevad jutuks ka linnaplaneerimise ja kogukonna vaatenurgast. Kuna linna elukeskkonna arendamiselkohalikud elanikud, soovitakse sümpoosionil teada saada, mis vahenditega ning kuidas muutusi koos ellu viia.

Narva Urban Labile on oodatud nii aktiivsed linnakodanikud, linnaruumiga tegelevad erinevate valdkondade esindajad ja üliõpilased kui ka laiem publik, kes Narva linna vastu huvi tunnevad.

Sümpoosioni järelpeol astub peaesinejana üles Detroiti elektroonilise muusika duo Dopplereffekt.

Lisaks leiavad aset kohtumised residentuuri kunstnikega, näitus, linnaretked, Tour d'öö ühine rattasõit ja palju muud.

Toimetaja: Merit MaaritsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: