Draama 2018 toob publiku ette kõik 13 Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks loodud lavastust

Tartus sai esmaspäeva õhtul avalöögi nädalane teatrimaraton. Eesti Teatri Festival Draama 2018 toob publiku ette kõik 13 EV100 teatrisarja lavastust.

Programmis on omal kohal ka Eesti teatriauhindadega nomineeritud lavastused, mis annavad ülevaatliku pildi Eesti teatri hetkeseisust. Kuna 2018. aasta on Balti Teatri Festivali aasta, osalevad festivalil delegatsioonid Lätist, Leedust ja teistest lähiriikidest.

Etendusprogrammi toetab rikkalik metaprogramm vestluste, arutelude, ümarlaudade ja pidustustega. Festivali kunstilise juhi Ivar Põllu sõnul saab selle aastast repertuaari iseloomustada justkui heitlust rahvuslikkuse ja kroonulikkuse vahel.

"Eriline on ka see, et kõik need 13 lavastust, mis on Eesti teatrite koostöös sündinud aasta jooksul, on ka kõik Tartusse tulemas. Kes tõesti tahab ära näha kõik 13 lavastust, mis on tehtud Eesti vabariigi 100. aasta juubeliks, siis on see võimalik sel nädalal maratonina ette võtta. Iga päev üks, kaks, kolm lavastust," ütles Põllu.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: