Uuslavastus mõtestab lahti teatrikõlle ehk publikumärke Eestimaa teatrites

Neljapäeval Tartus Draama festivalil esietenduva Kanuti Gildi SAALi loeng-lavastuse "Sisenemine Sisenemisse" on kirjutanud ja lavastanud Henri Hütt ja Veiko Tubin, kes oma loo ise ka ette kannavad.

Täna õhtul näeb ilmavalgust Kanuti Gildi SAALi projekt, mis koondab endasse kõikide Eesti teatrite ja etendusasutuste helilised publikukutsungid. "Sisenemine Sisenemisse" pole ainult lavastus, vaid ka loeng, mis sisaldab analüütilisi mõtteprotsesse. Kui publikus tekib mõte ja soov oma arvamust avaldada, siis on selleks luba olemas.

Henri Hüti sõnul on sisenemine sisenemisse hetk, mil teatripublik keerab selja argielule. ""Sisenemine Sisenemisse" on kui õhkõrn piir argireaalsuse ja kujundatud kunstilise situatsiooni vahel, et kui inimene vahetab oma keskkonnas igapäevamõtted kunsti vastu, siis see piir võib tabada liiga ootamatult ja siis see, kuidas Eesti teatrites see lahendatud on, sellise sujuva üleminekuga, see on see sisenemise hetk," rääkis Hütt "Aktuaalsele kaamerale".

Autor ja lavastaja Veiko Tubin ütles, et Eesti teatrikõlli subkultuur on ainulaadne maailmas. "Mujal kutsutakse inimesi saali tavaliselt kas kellahelina, tulede vilgutamise või mõne abstraktse signaaliga, aga Eestis on alates 1967. aastast siit Tartust see meloodiliste kutsungite idee alguse saanud ja veab meid igal õhtul teatrisse."

"Sisenemist Sisenemisse" saab näha täna õhtul Vanemuise väikeses majas ja 1. oktoobril Kanuti Gildi SAALis.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: