Reedel selguvad Eesti uue disaini parimad

Tänasest on Viru keskuse aatriumis avatud näitus uue disaini paremikust. Parimad selguvad sel reedel Eesti Disainiauhindade gaalal, kus antakse üle tootedisaini auhinnad BRUNO ja SÄSI ning auhinnad graafilise ja teenusdisaini vallas.

Kas te olete kunagi mõelnud, mis saab vanadest ruladest? Nendest saab uus mööbel! Just keskkonnasõbralikkus ja mängulisus iseloomustabki selleaastaseid nominente.

"Ma arvan, et Eesti disain ei jää enam mingil moel maha põhjamaisest disainist. Viimaste aastatega on Eesti disain teinud väga suure arenguhüppe. Siin on nii mängulist disaini kui ka väga innovaatilist disaini, insenertehnilisi lahendusi ja väga keskkonnasõbralikke lahendusi. On näha, et see suund on Eesti disainis tugevnev ja see on suund ka selline, kus Eesti disain on konkuretsivõimeline ka rahvusvahelisel tasandil," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" Eesti Disainikeskuse juhataja Tiia Vihand.

Tootmisjääkidest tehtud tänavamööbel, moodsad tuhvlid või vineerist kohver - need on vaid mõned näited kohalikust disainiparemikust.

"Paar aastat on mind kiusanud see idee, et võiks teha tänapäevase väiksema vineerist kohvri, mis mahutaks näiteks sülearvuti ja veel mõned väiksemad asjad . Moodsa ränduri vajadused. Ja muidugi selline ilus vineerist painutatud nurk, mis on tüüpiline ja oli ka vineerist Lutheri kohvril," kirjeldas disainer Tõnis Vellama.

Parimaid disainerid saavad sel reedel pärjatud Brunodega. Selguvad ka parimad noordisainerid SÄSI ja NOOR PÜSS.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: