ARS kunstilinnaku disainerid ja kunstnikud avavad Disainiöö puhul stuudiote uksed ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ARS kunstilinnak.
ARS kunstilinnak. Autor/allikas: ARS

Kolmapäeval, 12. septembril kell 16.00–20.00 avavad Tallinnas ARS kunstilinnakus tegutsevad disainerid ja kunstnikud oma stuudiote uksed. Õhtu jooksul saab paljudes ateljeedes ja töökodades ringi vaadata, kohtuda autoritega ning osaleda töötubades, saada osa nii ajaloolisest ARSi atmosfäärist kui uutest inspiratsiooni- ja innovatsiooniallikatest.

Eesti Kunstnike Liidu presidendi Vano Allsalu sõnul on liidu eesmärk deviisi all "ARS avaneb" seni eelkõige produktsioonikeskkonnana tuntud kunstilinnakut rohkem publikule avada, et muuta ligipääs professionaalsele kunstile ja selle tegijatele huviliste jaoks lihtsamaks.

"ARSi ajalooline pärand ja kogemus on Eesti tarbekunstimaastiku üks nurgakivi. Disainiööl tutvustame laiemale avalikkusele nii kuldaväärt klassikat kui ka uudisloomingut, tänaseid edumeelseid tehnikaid ja loomepraktikaid – eelkõige aga autoreid, kellega kunstihuviline ju igapäevaselt ei kohtu," selgitas Allsalu.

Otse peaukse kõrval on sel õhtul avatud uus ARSi showruum, kus näeb kureeritud valikut ARS kunstilinnakus tegutsevate professionaalsete kunstnike loodud kujutava ja tarbekunsti teostest – maalist, graafikast ja joonistusest keraamika, rõivaste ja eheteni.

Suvel liitus ARSi kogukonnaga keraamik Merike Hallik, kelle looming tugineb valdavalt looduse käsitlemisele läbi keraamiliste tarbevormide – Disainiööl saab näha, kuidas kunstnik on vorminud oma ideed nähtavaks kondiportselani ja kõrgkuumussaviga. Oma stuudio ukse avab ka ARS kunstilinnaku uusim tulija Raili Keiv – lauanõude kujustamise valdkonnas tunnustust pälvinud disainer, kelle loomingut iseloomustavad julged vormiotsingud ning erinevate materjalide kombineerimine.

Lisaks uutele tulijatele on ARS kunstilinnak täis ajalugu ja mälestusi. Kell 18.00 jutustab aastast 1971 ARSis tegutsev keraamik Kersti Karu showruumi minigaleriis oma eksportturgudelgi populaarse ja ARSi klassikaks kujunenud savist elevantide sarja lugu, räägib selle saamisloost ja arengutest läbi aastakümnete ning keraamikategemise ajaloost ARSis.

Lähemalt saab avatavate stuudiote kohta lugeda ARSi veebilehelt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: