ERR.ee video: Premiere residendid. Nicole Michalla

PREMIERE`19 esitleb juba kümnendat aastakäiku uusi koreograafe.
Sari pakub kuuele vastuvõetud tantsukunstnikule kolmepäevast residentuuri Pardimäel ja kahenädalast residentuuri Sõltumatu Tantsu Laval või Gertudes Ielas Teatris Riias koos kogenud tantsukunstnikest mentoritega. ERR kultuuriportaal avaldab tutvustavad videod kuuest värskest residendist.

End ning oma loomingut tutvustatakse 14. septembril Sõltumatu Tantsu Laval. Näidislavastuse põhjal valib STL kaks koreograafi, kes saavad oma ideed koos lavastusmeeskonnaga erinevates residentuurivormides edasi arendada tantsulavastuseks, et esietenduda 8. veebruaril 2019 Sõltumatu Tantsu Laval ja hiljem tuuritada Eestis ja väljaspool.

Nicole Michalla'l (ARG), Argentiinast pärit koreograafil on toitumisteaduste kraad ning ta on õppinud kaasaegset tantsu Argentiina Riiklikus Kunstiülikoolis. Hetkel tegutseb ta Berliinis vabakutselisena, tehes koostööd kujutavate kunstnike, muusikute ja koreograafidega.

Tegemist on uuendusliku platvormi ja initsiatiiviga tantsuväljal, mis on välja töötatud Eestis, et luua alustavatele koreograafidele, neile kes on loomas oma esimest tantsulavastust, võimalused valdkonda sisenemiseks – võimalust tutvustada enda kunstnikuvisiooni oma esimeses professionaalses tantsulavastuses.

PREMIERE programm toetab alustavaid koreograafe kogu projekti perioodi kuni professionaalse tantsulavastuse väljatoomiseni ning rahvusvahelise tuuritamiseni.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: