Tartu Kunstimajas avatakse Piret Kullerkupu ja Liis Ringi ühisnäitus "Joon" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Piret Kullerkupu ja Liis Ringi ühisnäitus
Piret Kullerkupu ja Liis Ringi ühisnäitus "Joon".

Neljapäeval, 27. septembril kell 17 avatakse Tartu Kunstimaja väikeses saalis Piret Kullerkupu ja Liis Ringi ühisnäitus "Joon".

Näitus uurib joone erinevaid liikumissuundi kangastel, lõuenditel ja helis. Moodustuvad rütmiliselt kulgevad maastikud, milles kogetavad kaugused ehk polegi füüsilised vahemaad, vaid liikumised iseeneses. Joon kulgeb edasi, isegi kui kuhugi jõuda pole.

"Näituse pealkiri "Joon" märgib algust ja lõppu. Joonest saab tähis kõigele ümbritsevale ja seesolevale. Joon on kõikjal ja alati olev kulg. Kõik ongi JOON. Kuidas ja kui palju selle liikumist märgata või haarata saab? Kas selle äratundmine tuleb seest- või väljastpoolt meid endid? Kas me ise oleme Joon?," arutlesid autorid.

Piret Kullerkupp (snd 1969) on saanud Tartu Ülikooli maaliosakonnast nii bakalaureuse kui magistri kraadid, kuid tema huvi kunsti vastu sai alguse juba Norras 1990. aastate lõpul. Tema eelmine isikunäitus Tartu Kunstimajas toimus 2011. aastal.

Liis Ring (snd 1990) on lõpetanud Göteborgi kõrgemas muusika- ja lavakunstikoolis muusika- ning heliproduktsiooni eriala ja sel aastal ennast täiendanud sealse kunstikõrgkooli Akademin Valand vabade kunstide osakonnas. Varasemalt on ta esinenud ka artistinime cirkl all. Praeguseks on tal ilmunud kaks plaati: "Fables of a Faraway Land" (2014) ja "Satori" (2016) ning peagi on oodata sellele lisa.

Näitus on avatud 21. oktoobrini 2018.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: