Arvustus. Sarah Davachi pühakodade vaimustus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sarah Davachi
Sarah Davachi Autor/allikas: YouTube

Uus plaat

Sarah Davachi

"Gave In Rest" (Ba Da Bing)

8/10

Kanada minimalistlik helilooja Sarah Davachi töötas kunagi pillimuuseumis. Mingis mõttes unistuste töökoht, sest enne ja/või pärast vahetust sai proovida kätt igasugu klavessiinide ja ajalooliste elektrooniliste klahvpillide peal. See mõjutas tema kujunemist heliloojana olulisel määral. Tekkis huvi vanamuusika vastu ja sealt edasi ongi Davachi uurinud oma loomingus ühisosa vanamuusika ning moodsa minimalismi/ambiendi/dronoloogia vahel.

Töötanud üsna palju süntesaatoritega, on ta hiljuti ka orgaanilisema kõlapildi poole liikunud. Trend jätkab viimase viie aasta jooksul juba üheksandal, Euroopa katedraalidest inspiratsiooni ammutanud kauamängival "Gave In Rest". Plaat algab kontseptuaalse droonipalaga "Auster", mis põhineb aeglustatud plokkflöödi kõlal. "Third Hour" toob drooniva oreli peale viiuli, keelpille kuuleb ka loos "Matins". Õhtupalvuslik "Evensong" jällegi sisaldab koorivokaale.

Lood said komponeeritud klaveril ja see on mitmes palas põhipilliks. Kuulakem kas või loo "Gloaming" võbelevaid toone. Lõpurada "Waking" samas on meditatsioon Hammondi orelil. "Gave In Rest" avab seitsme pala kaudu sakraalsusest inspireeritud minimalismi tahke ja näitab, et ruumikõlaga ja üksiolemisega annab veenvalt mängida ka usukaugel heliloojal. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: