Jarõna Ilo avab isikunäituse Ukraina sõjapiirkonnas elavatest inimestest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jarõna Ilo
Jarõna Ilo "Hirmuta" (2017). Autor/allikas: Jarõna Ilo

Jarõna Ilo isikunäitus "Roosa kapitalismi unelm" on seotud Ukrainas siiani kestva sõjaga ja inimestega, kes elavad sõjapiirkonnas, keeldudes sealt ära kolimast.

2017. aasta sügisel ja 2018. aasta kevadel viibis kunstnik Jarõna Ilo Ida-Ukrainas, Luganski oblastis ja viis seal läbi seeria kunstitöötubasid. Töötoad olid mõeldud sõjapiirkoannas elavatele koolilastele, õpetajatele ja psühholoogidele.

Kunstitöötubade tegemise käigus tekkis Ilol idee joonistuste kaudu jäädvustada ja seletada protsessi, mille käigus inimene saab teadlikumaks iseendast ja mis aitab oma eluga edasi liikuda. Protsess võib olla aeglane ja keeruline, nagu ka uue riigikorra ehitamine.

Ukrainas viibides oli Ilol huvitav jälgida sealses ühiskonnas toimuvaid protsesse, tõmmates paralleeli 1990. aastatel Eesti ühiskonnas toimunud muutustega, mida Ilo on juba kord kogenud.

Näitusega "Roosa kapitalismi unelm" soovib Jarõna Ilo näidata oma kogemust Ida-Ukrainas toimuvast. Illustreerida joonistuste kaudu nn roosa kapitalismi unelma tulekut, mis justkui lahendaks kõik kohalike ukrainlaste probleemid.

Näitus jääb avatuks 4. novembrini 2018.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: