Andres Mustonen pälvis Balti tähe auhinna

Peterburis tunnustati kultuuritegelasi, kes on märkimisväärselt panustanud Läänemere regiooni kultuurisidemete tugevdamisse. Sel aastal sai auhinna Balti täht laureaadiks ansambli Hortus Musicus asutaja ja kunstiline juht Andres Mustonen.

Preemia anti üle Talvepalees.

Eelnevatel aastatel on Balti tähe auhinna saanud sellised Eesti kultuuritegelased nagu Eri Klas, Arvo Pärt, Elmo Nüganen, Lembit Ulfsak ja postuumselt ka Georg Ots.

"Sellel auhinnal on pikk ajalugu. Venemaa ja Eesti suhetes on olnud erinevad poliitilised protsessid. Aga inimesed, kes elavad Eestis või teistes Balti riikides või kaugvälismaal, on säilitanud eneseväärikuse vaatamata igasugustele poliitilistele tuultele. Nad hoiavad tunnet, et kultuur ongi see väärtus, millest kallimat ei ole olemas," rääkis teatrifestivali Baltijski Dom peadirektor Segei Šub "Aktuaalsele Kaamerale".

Andres Mustoneni Vene austajad nimetavad teda Eesti kultuuri suursaadikuks Venemaal. Tänu temale ja Hortus Musicusele on muusikaarmastajad saanud kogeda paljude heliloojate loomingut uuest küljest.

"Õnneks meile on antud jumala poolt selline anne, et meie saame teineteist armastada olenemata riigist, kus me elame. Ja Eesti, Venemaa, Balti riigid, Poola, Saksamaa, Rootsi ja Soome - see kõik on üks kultuuriruum! Elame koos!" sõnas Šub.

Oktoobri alguses osales Andres Mustonen Moskvas Arvo Pärdile pühendatud festivalil "Peegel peeglis". Juba homme esineb Hortus Musicus Nižni Novgorodis.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: