Vanemuise väikeses majas avati nukkude näitus

Teatrinukud NUKU muuseumis Tallinnas
Teatrinukud NUKU muuseumis Tallinnas Autor/allikas: Martin Dremljuga / ERR

Vanemuise väikese maja publikugaleriis on avatud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia dekoraator-butafoori eriala üliõpilaste õppetöö käigus valminud nukud.

Tudengid õpivad kolme aasta jooksul butafooria tundides igal semestril tundma ja kasutama erinevaid butafoorsete esemete valmistamiseks tarvilikke põhimaterjale ja tehnikaid.

Nukukursuse eesmärk on tutvustada üliõpilastele nuku valmistamise tehnilisi nippe. See on põgus, ühe semestri vältel toimuv sissejuhatus nukumeistri töövaldkonda, et ärgitada üliõpilasi mõtlema nukuspetsiifilisest aspektist. Nukkude pead on valmistatud papjeemašee tehnikas, kehade meisterdamisel on kasutatud erinevaid tekstiile, traati jne.

Nukukursust juhendas NUKU teatri nukumeister Annika Aedma.

Nukkude autorid on X lennust Anu Puhkan, Eero Ehala, Ida Lepparu, Kaisa Ekbaum, Kerli Kore, Kristi Kalmus, Külli Tamjärv, Madli Liiva, Mailiis Laur, Merilin Sillastu, Ülle Saluvere; XI lennust Aveli Tiiter, Doris Toom, Liis Künnapas, Liis Säde, Mirjam Kalamees ja Tuuli Omler.

Näitus jääb väikese maja publikugaleriis avatuks kuni 14. novembrini 2018.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: