Polygoni teatrikool laienes Haapsallu ({{commentsTotal}})

Tamur Tohver
Tamur Tohver Autor/allikas: erakogu

Polygoni teatrikooli Haapsallu laienemise taga on kogukonna enda initsiatiiv, mis innustas kooli avama nii täiskasvanute kui ka noorterühma.

Polygoni teatrikooli juhataja Tamur Tohver selgitas, et Haapsallu saabumise taga oli eelnevalt pool aastat meeldivat kirjavahetust kohalike ärgitajatega, vahendasid ERR-i teleuudised.

Kui mõne osaleja on rühma toonud lihtsalt huvi teatri vastu, siis prantslasest keeleõpetaja Stephane Clavel soovib harjutada eesti keelt ja kehalist väljendusoskust, et teha paremini oma igapäevatööd.

"Minu jaoks on väga kasulik, kuidas ma olen, kuidas on minu keha, kehalised harjutused ka ja muidugi ka see, kuidas ma räägin," märkis ta.

Kava kohaselt peaks see seltskond mängima järgmisel kevadel ka lavastuses. Teekond sinna ja selle käigus õpitav on aga tegelikult tähtsamgi kui lõpptulemus.

"See kõik on väga põnev, see protsesss just, mida me teeme ja need ülesanded. Kõik see, mis me lõpuks lavale toome, see on ebaolulisem, aga mulle meeldib selles protsessis olla ja osaleda," ütles Kaidi Sits.

Haapsalu eeskujul on Polygoni teatrikool avamas uusi rühmi ka Lõuna-Eestis. Antslas ja Põlvas peetakse vastuvõtukatsed 27. oktoobril.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: