Tallinnas tuleb esitusele järgmise aasta tantsupeo tervikkava ({{commentsTotal}})

tantsupidu
tantsupidu Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinnas saavad laupäeval kokku tantsupeole registreerunud tantsujuhid, et tutvuda tuleval suvel toimuva tantsupeo "Minu arm" kavaga – Salme kultuurikeskuses toimuval esitluskontserdil esitatakse ühe tervikuna kogu tantsupeoetenduse kava koos kõigi tantsude ja selleks loodud muusikaga.

Kollektiivide juhtidele mõeldud esitluskontsert on oluline osa tantsupeoks valmistumise õppeprotsessis. Kogu tantsupeo kava tantsitakse esimest korda läbi täpselt sellisena, nagu see ka Kalevi staadionil peaks üheksa kuu pärast välja nägema.

Samuti on tantsude saateks kõlav muusika saanud uued seaded ja uue kõla ning saadab tantsijaid valminud kujul kuni tantsupeo etendusteni välja. Esitluskontserdil astuvad lavale 22 erinevat kollektiivi Eestimaa erinevatest paikadest.

"Suvel oli põhirõhk tantsupeo muusika salvestamisel, sügise hakul toimusid viimased õppeseminarid ja kollektiivideni jõudsid viimased õppematerjalid. Nüüd kutsume kõiki kollektiivijuhte esitluskontserdile, kus iga tants sobitub lavastuse tervikusse, et tantsujuhtidel oleks kergem iga tantsu meeleolu mõista ning neid oma tantsijatele õpetada," ütles tantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste.

Tantsupeol "Minu arm" astub üles kokku üksteist tantsuliiki ja igaüks neist saab oma esitustesse ka ühe vana pärli, mis tantsumurul veerema pannakse. Kokku jõuab vaatajate ette 28 tantsu.

Uuendusena astub tuleval peol staadionimurule ka üks täiesti uus rühmaliik ehk pererühmad, kus tantsivad koos kaheksa täiskasvanut – soovitavalt segapaarid – ja 16 last, kes õpivad sel õppeaastal 1.-5. klassis.

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: