Rakveres esietendus Tallinna tantsuteatri uuslavastus "Voomavoos"

Foto: pressimaterjalid

Tallinna tantsuteatri uusim lavastus "Voomavoos" on lugu kolme õe ühisest rännakust, mille siht on pöörata tagasi aeg, et uuesti alustada. Kuna Tallinna tantsuteatril praegu veel oma lava pole, esietendus lavastus Rakveres, kus möödusid lavastaja kooliaastad. Lavastust saab edasipidi näha ka Tartus, Tallinnas ja Viljandis.

"Voomavoos" on liitsõna, kus "voom" tähendab seesmist hoogu ja "voos" saaki. Need sõnad jäid loo autoril ja lavastajal Raho Aadlal hinges kajama magistritööd kirjutades.

"Lõpuks sai ta juba endale kuju ja muutus selliseks müütiliseks tegelaseks või jumaluseks. Nüüd ta igatahes on vahepeal nende vooljate joontega," märkis Aadla "Aktuaalsele kaamerale".

Kui veel aasta tagasi oli lavastajal kavas näidata laval hoogsat tehnilist tantsu, siis lõpplahendus oli sootuks teistsugune.

"Mind hakkas paeluma küsimus liikumise kui sellise sisukusest. Üldiselt igal tantsukunstnikul mingil hetkel tekib selline küsimus, milleks üldse kätt tõsta või midagi teha. Ma püüdsin leida teistsuguseid lahendusi."

Veidi vähem kui viiskümmend minutit kestva loo toovad vaatajani tantsijatarid Arolin Raudva, Katrin Kreutzberg ja Liisa Laine. Ühtse nõidusliku terviku loob liikumine koos helilooja Tanel Kulla ja valguskunstnik Karolin Tamme teostega.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: