Lüllemäe raamatukogu taaselustab Karulas Jaan Lattiku vaimset pärandit

Foto: ERR

Valgamaa Lüllemäe raamatukogu eestvõttel taaselustatakse riigimehe, kirjaniku ja vaimuliku Jaan Lattiku vaimset pärandit tema sünnikohas Karulas. Kolmapäeval esitleti Lattiku 140. sünniaastapäeva puhul Karulaga seotud lugude kogumikku ja rändaja virtuaalset infokioskit, Lüllemäe raamatukogu sai aga uued ruumid.

Kui tavaliselt pannakse maal kõik kinni, siis Lüllemäel otsustati haldusreformi ühinemisraha toel anda kitsasse korterisse surutud raamatukogule uued, avarad ja valged ruumid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mina loen rohkem eesti kirjandust nii kaugemast minevikust kui ka tänapäevast. Soovitan seda ka oma õpilastele," ütles õpetaja Astrid Vernik.

Oma valla keskust Lüllemäel enam pole, nüüd keerleb elu raamatukogu ümber.

"Valdavalt loetakse ilukirjandust ja lasteraamatuid. Meie siin raamatukogus ei saa küll öelda, et lapsed ei loe või et nad ei taha lugeda. Ka raamatute ostmisega on seni olnud väga hästi. Üldse ei saa kurta," kinnitas Lüllemäe raamatukogu juhataja Triinu Rätsepp.

Jaan Lattiku raamatud pakuvad oma peene huumoriga Harry Potteri lugude kõrval päris kõva konkurentsi. Lattiku kogumiku koostaja Toivo Kotov lisas nende teoste kõrvale veel ühe - Jaan Lattiku Karula-lugude kogumiku.

"Seemne andis Jaan Lattik ise oma "Minu albumiga". Ma olen kõik Lattiku raamatud läbi lugenud ja neid lugusid panin juurde, mis mind ennast kõige rohkem kõnetasid," selgitas Kotov.

Raamatukogus avati ka infokiosk, kuhu on koondatud huvitavat materjali Jaan Lattiku ja temaga seotud paikade kohta. Rändaja teejuht jõuab ehk tulevikus raamatukogu ekraanilt ka internetti.

Lattiku lugude paiku saab avastada iga rändaja. "Teejuhi" rada tema sünnikodust Mägistelt Karula kirikuni ehivad Lüllemäe koolilaste koerapildid - nii, nagu lapsed neid Lattiku kirjelduse põhjal ette kujutavad. Kolmapäeval peeti sel teel juba 20. kirjaniku mälestusjooks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: