Galerii. Londonis avati näitus Eesti päritolu Lõuna-Aafrika fotograafi Juhan Kuusi töödest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Dokfoto Keskus avas 16. oktoobril Londonis 12 Star Gallerys rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti päritolu Lõuna-Aafrika fotograafi Juhan Kuusi näituse "Inimlikkuse mõõt. 45 aastat dokumentaalfotograafiat Lõuna-Aafrikas". Tegu on esimese korraga, mil fotograafi töid Londonis näidatakse.

Näituse juhatas sisse kuraator Toomas Järveti vestlusring briti fotograafi Ian Berryga, keda esindab fotoagentuur Magnum Photos. Berry tutvus Juhan Kuusiga Lõuna-Aafrikas ajakirjanduses töötades. Mõlemad fotograafid on jäädvustanud Lõuna-Aafrika apartheidi režiimi ja selle lagunemist. Samuti on mõlema fotograafi töödes fotolugusid sealse riigi inimestest ja elulolust. Ian ja Juhan töötasid sageli õlg õla kõrval, pakkudes üksteisele tuge kriitilistes olukordades. Nende fotodes võib leida ka palju sarnast.

"Kui pildistad kriitilistes situtsioonides, siis saad kohe aru, kes fotograafidest on kohal selleks, et edasi anda midagi sügavamat ja suuremat – Juhan Kuus oli just selline. Ta oli suurepärane fotograaf ja sõber, kelle suurepärane kohalike olude tundmine, kontaktid ja kavalus avasid ka mulle juurdepääsu raskesti ligipääsetavatele sündmustele või inimestele," märkis Ian Berry Eesti juurtega fotograafist rääkides.

Tänavu tähistab maailm 100. aastat inimõiguste eestvõitleja Nelson Mandela sünnist. Londonis on Nelson Mandelale pühendatud mitmeid näitusi ja üritusi. "See näitus on hea näide, et tänases Eestis on inimesed aina rohkem huvitumas ka teiste rahvaste ajaloost ja neile osaks saanud katsumustest," sõnas Juhan Kuusi fotonäituse avasõnas Eesti suursaadik Suurbritannias Tiina Intelmann.

Näitus jääb 12 Star Gallerys avatuks kuni 26. oktoobrini 2018. Galerii on avatud E–R, kell 10-18.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: