Loodusmuuseumi uus näitus "Isad ja pojad" kõneleb väheräägitud loomaisadest

Loodusmuuseumi uus näitus "Isad ja pojad" jutustab isadusest looma- ja taimeriigis. Interaktiivne näitus avab keerulise teema, kasutades topiseid ja herbaartaimi ning seal kõrval haruldasi loomalaste hääli, videoid ja animatsioone.

Näitus koosneb kolmest osast – räägitakse isa hoolest ja sellest, miks see mõnel loomal on välja kujunenud ja mõnel mitte. Samuti tuleb juttu taimede soost ja soo vahetumisest ning jõutakse silmaga hoomamatule rakutasandile, selgitades mulaažide ja mängude abil viljakust ja pärilikkust.

"Isadest looduses on suhteliselt vähe räägitud, et kuidas nad oma järglaste eest hoolitsevad. Tavaliselt ikkagi räägitakse loomaemadest ja taimede puhul on see veel eriti väheräägitud teema, et taimemaailmas üldse isad või emad eksisteerivad. Sellepärast me tundsime, et peaks teemad rohkem lahti seletama," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" näituse kuraator Lennart Lennuk.

"Seda näitust tehes selguski, et seda infot on päris keeruline leida ja seepärast võtsimegi endale selle ülesande, et see teema korralikult kokku võtta."

"Me oleme toonud välja väga põnevad lapsehääled, mida looduses ei kuule kunagi, sest isad ja emad peidavad oma pojad ning tütred kuhugi nii ära. Lapsed saavad ka käed külge panna, et sa saad näiteks ehitada linnupesa või hundikoopasse ronida või proovida, kuidas on olla isakala," kirjeldas ta.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: