"Reservaat" mängib mõttega, mis saaks siis kui kultuuri üldsegi poleks

Foto: Siim Lõvi /ERR

Esmaspäeval jõudis eksklusiivselt publiku ette kuuldemäng "Reservaat", mis sai teise auhinna möödunud aastasel kuuldemängutekstide võistlusel. Urmas Alase tekstis põrkuvad ulmelisus ja intellektuaalne ohusatiir. Läbiv teema on looming ja kultuur, seda aga selle nurga alt, mis väidab, et kõikide hädade alus on kultuur ja mängitakse mõttega, mis saaks siis kui kultuuri üldsegi poleks.

Kuuldemängu režissööri ja helikujundajana debüteerib näitleja Tambet Tuisk, kes õppis aasta enne lavakunstikooli astumist Tallinna Pedagoogikaülikoolis raadiorežii erialal.

"Raadioteatri võlu on selles kujutluspildis. Mulle meeldib tulla siia raadiosse ja püüda oma häälega neid kujutluspilte tekitada. Teisipidi, kui ma olen vastuvõtja, siis mulle piisab sõnast ja saan ise kujutluspildi kaasa. Ma olen alati öelnud, et see on raamatust järgmine tase," ütles Tuisk "Aktuaalsele kaamerale".

Lugu käivitub kui eraklik professor võtab vastu kaks külalist, omavahel räägitakse kultuurist. Kuulajateni jõuab kuuldemäng 27. oktoobril Vikerraadios, esietendus algab kell 19.05.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: